Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan veszéljem át ezt az...

Hogyan veszéljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, nem bírom a bezártságot, nem hatékony a tanulás, félek az érettségitől. A bátyám alaptalanul bánt és megver, napi szinten többször és ez kegyetlen érzés lelkileg is. A szüleimet ez nem érdekli, velem sem foglalkoznak különösképpen, a bátyámat istenítik. Van egy óvodás öcsém is. De igazából olyan, mintha én lennék az anyja, mert konkrétan én foglalkozom vele és mától itthon van velem. És ott van a rengeteg házimunka, ami mind rám vár. Nagyon nehéz ez így.

A barátaim és osztálytársaim közül többen depressziósok lettek. Próbálom tartani bennük a lelket, én voltam a mindig pozitív lány, aki bármilyen helyzetben meglátja a jót és segít másoknak. Segítek nekik és jó látni, ha pozitívabbak lesznek, de nekem ez egyszerűen most nem megy. Összeroppantam lelkileg és nem tudom, kire támaszkodhatnék, ha én vagyok az az ember, aki másban tartja a lelket. És sok dologról nem is beszélek, mert ők mind nagyon jó családi háttérrel vannak megáldva én pedig nem szoktam panaszkodni.


(Mielőtt valaki azt írná, hogy hálátlan vagyok a szüleimmel szemben... tudom, hogy dolgoznak stb. De rengeteg mindent csinálok itthon és mindent magamnak fizetek, egy árva fillért nem kapok, de még egy köszönömöt se. A pár évvel idősebb bátyámat pedig támogatják. Ilyen az, ha az embert nem várják és lánynak születik. Hiába teszek meg bármit, ők sohasem fognak engem elfogadni és úgy szeretni)


Nagyon várom már a június végét. Nyáron dolgozom majd és nyaralok a barátaimmal, szeptembertől pedig az egyetemi kollégiumban leszek és ritkán járok haza, főként a kisöcsém miatt. Szabad leszek és nem kell a szüleimtől függenem, távol a bátyámtól...


De nem tudom, hogy hogyan veszéljem át ezt az időszakot. Egyszerűen beleőrülök, túl sok ez nekem és nem bírom elviselni.



2021. márc. 8. 18:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Igazából azt hiszem egy kis biztatásra lenne szükségem, mert tudom, hogy nem sok konkrét megoldás van, egyszerűen csak ki kell bírom ezt a pár hónapot.
2021. márc. 8. 18:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Hajrá, hajrá! egy kihívásra hívlak fel: menj be a közeli boltba és vegyél magadnak 2 percen belül 3 dolgot, amiből ételt készítesz! a gyorsbevásárlás mindig kiszínezi szürke hétköznapjaim (munkanélküli vagyok)
2021. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 neincat ***** válasza:
100%
Koncentrálj a júniusra. Számolhatod a napokat is addig. Gondolj vissza az elmúlt 3 hónapra, hogy mennyire gyorsan eltelt, amikor június lesz, akkor is ezt fogod érezni. Bátyád ellen nem lehet tenni valamit, hogy ne bántson? Ha esetleg azt mondanád neki, hogy szereted, az lehet meglepné. Igazából sokat olvastam, hogy a "bullying" ellen mit lehet tenni és elméletileg, ha dicsérjük, kedvesek vagyunk velük, az megijeszti őket. Szerencsére nem kellett még alkalmaznom ezt a tudást, de valószínűleg valamilyen hatása csak van. Le a kalappal előtted, és kitartást!!
2021. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Törődj jobban magaddal. A barátaid könnyebb helyzetben vannak, inkább nekik kellene támogatniuk téged, főleg most, hogy ennyire nehéz neked.

Nagyon becsüllek azért amit teszel a kisöcsédért annak ellenére amivel minden nap meg kell küzdened.


Beszélgethetünk is, ha van kedved.

2021. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!