Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diétával elkerülhetném, hogy...

Diétával elkerülhetném, hogy hízzák a Kvetiapintól?

Figyelt kérdés

21/L vagyok, kevert személyiségzavarom van, többnyire elkerülő jegyekkel. Sajnos jelenleg a korlátozások miatt a koliból hazakerültem abba a környezetbe, ahol kialakultak a problémáim. Nehezen alszom, ráadásul a terápiának köszönhetően felszínre kerültek a traumáim, gyakran vagyok traumatizált állapotban. Sokszor ez nyomja rá a bélyegét az alvásomra is. Máskor inkább izgatott állapotban vagyok, de gyakori az is, mikor elidegenedettbe kerülök. Hogy védjen a traumáktól, és távolinak érzem az érzéseimet. Mindegyikben közös, hogy motiválatlanná tesznek. Leromlottak a jegyeim az online óta. November óta vagyok itthon, most lett már elegem. A terapeutám nem gyógyszerpárti, annak örülne leginkább, ha egyedül küzdenék meg. A terápiám alapja, hogy újra építsük a kiskorú kötődésem a terapeutával való kapcsolatommal egy egészséges kapcsolati mintává. Leginkább a kapcsolat gyógyít. Valamint sématerápiát kapok, hogy a családban károsan kialakult tudatalatti hiedelmeimet magamról és a többi emberről átírjuk. A gyógyszert is vmennyire elkerülő megküzdésnek tartja. De elfogadja, hogy most még szeretnék szedni. Jelenleg Mirtazapint szedek az alvásomra, de csak elaludni segít, éjszaka gyakran traumatizált érzéssel forgolódok, vagy rémálomra ébredek többször is. Napközben Prabegin szorongásoldót szedek, de nagyon gyenge. Ezért pár hónapja kértem erősebb gyógyszert, akkor már csak a kvetiapin maradt, amit el tud nekem képzelni. A karantén alatt kezdtem a Mirtazapin mellé nappal is gyógyszert szedni. Választhattam a Truxál, Prabegin és Kvetiapin között. Első mellett döntöttem. Hamar el kellett hagyni, mert inkább pörgetett, pánikrohamom is majdnem lett tőle. Akkor választottam a Prabegint, aminek meg alig van hatása. Kvetiapint akartam utoljára hagyni, mert az a legerősebb, és azért én is szeretnék minél inkább megküzdeni. Meg a hízástól is félek vele kapcsolatban. Terapeutám szerint gyakori nála, ezért is akartam csak akkor ehhez folyamodni, ha a többi nem működik. Mikor kértem, rögtön kiváltottam, hogy meglegyen a tudat, hogy ha nagy gáz lenne, elkezdhetem. De próbáltam végsőkig kihúzni a jelenlegi kettővel. (Kvetiapin kiváltaná mindkettőt, akkor csak az lenne).

Most viszont már aggódom, mert majdnem naponta veszek be Frontint, és ebből nem szabad rendszert csinálni, alkalmanként lenne csak biztonságos. Emiatt érzem, hogy Elkezdeném a Kvetiapint, ami hozhatná erősségben a Frontin hatását.

Azokhoz szólna a kérdésem akik szedik/szedték, hogy ti híztatok tőle? Ha igen, megakadályozható lett volna diétával? Nyilván nem is biztos, hogy kijönne ez a mellékhatás. De ha igen, annyi odafigyelés elég lehet, hogy szénhidrát csökkentett termékeket fogyasztanék, és nem ennék többet mint előtte? Aki hízott vmennyi oda figyelés mellett is hízott?

Mert dietetikust is megkérdeznék majd, ha több olyan tapasztalatot is olvasnék, hogy nem volt elegendő a szakértő nélkül összeállított diéta.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, csak így átlátható szerintem, hogy hányszor nem ezt a gyógyszert választottam, mert így tartok az esetleges hízástól. Vmint egyértelművé tegyem, hogy nem olyan problémára szedném, amire szinte kötelező, akkor kaphatnék olyan választ, hogy még a hízás a legkisebb rossz.



2021. márc. 15. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el, de ezek a gyógyszerek legfeljebb növekedett étvágyat okoznak. Ha nem eszel többet a kelleténél, akkor nem fogsz hízni.
2021. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha nem viszel be több kalóriát, nem fogsz hízni.
2021. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. egy hónapja szedem, eddig még nem híztam tőle. De nem is szeretnék, mert így is van rajtam felesleg. Hány mg-ot szedsz?
2021. márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem bírom szedni, mert olyan szinten leszek tőle, hogy állandóan csak a kajára tudok gondolni, ami valljuk be, ugyanúgy nem jó, mintha szoronganék. Emiatt csak akkor veszem be, ha minden kötél szakad (pszichiáter beleegyezésével). Próbáld ki, ha neked csak kicsit növeli az étvágyadat, akkor tudsz arra figyelni, hogy ne edd túl magad és nem fogsz hízni.
2021. márc. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
igen, hízlal. de a dokim mondta, h én döntök, h eszek-e, mennyit mozgok stb. emellett azért az sem elvitatható, h nekem működik, rendesen alszok, kipihenten ébredek, ha nem órára ébrednék akár 12órát is aludnék. kezdetben hagytam addig aludtam amíg kellett, ez trauma után volt. most már úgy van nálam este 100 mg, reggel 25mg, a reggeli megint beálmosít, vissza is szoktam feküdni. kérdés az, hogy jobban szeretnél-e lenni hosszabb távon, vagy inkább küszködsz és szenvedsz, ehelyett pár kilótól félnek az emberek, nők általában. aki szeret az 40kilósan v 140kilósan is szeretni fog, mert a belsődért fog szeretni. megértem azért a félelmeidet. te döntesz a végén. amúgy dúrva, h a hízástól jobban féltek mint a leprától, én inkább vagyok kövér és élő mint aki félholtan megy dolgozni, elbaxa az életét, beleragad egy xar házasságba stb. és mi van ha vki meghízik? mi? semmi :D olyan élettapasztalatot lehet szerezni kövérként, emberismeretet, amit máshogy nem igazán. egy szűrő ezért se rohanok leadni. lehet kventi mellett is fogyni, volt h egy hét alatt 2kilót fogytam. most erősítek, napi egy óra aktív mozgás és a vérképem tökéletes btw. amúgy nekem a frontintól suicid gondolataim voltak, én nagyon ellene vagyok, tudom mindenki ezt szedi, háziorvos is simán felírja. sok séta, kevesebb széndhidrát, ha ennyire félsz a hízástól :)
2021. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!