Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem stresszelek semmi miatt,...

Nem stresszelek semmi miatt, mégis pánik roham?

Figyelt kérdés

Egyik nap történt velem, hogy este felé remegni kezdtek a kezeim, elgyengültem, kivert a víz, rossz volt a közérzetem. Pár óra után már nagyon elviselhetetlen és ijesztő lett az egész. Nagyon megijedtem, elszaladtam az ügyeletre, ott megállapították, hogy pánik rohamom van.


Ezt elég érdekesnek találom még most is, mert sem előtte sem közben nem stresszeltem semmin, nem voltam depressziós.


Ez mégis hogyan lehet akkor? Valakinek volt már ilyenje?



2021. márc. 15. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamin mégis rágod magad, csak elfojthattad...csak úgy nem jön ez. Gondold végig őszintén, régebbi dolog is lehet, csak most "érett be".
2021. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen ezzel kezdődött a depresszióm.
2021. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden pániknak a stressz az oka. Tisztán biológiai, idegrendszeri pánik is van. Okozhatja éhség ( leeső vércukorszint), túl sok vagy erős kávé, hidegfront, fáradtság, alkohol, bizonyos gyógyszerek, stb.
2021. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de nekem így indult életem legszarabb másfél éve.. még most is tart és néha lazán összecsomagol a pánik. De dolgozok rajta ;)
2021. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem túltettem magam a rosszon, hanem elfojtottam.

Érdemes lenne pszichiáterhez fordulni vele, ha ezek szerint magamtól nem tudom?

2021. márc. 15. 19:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Először pszichológushoz menj inkább ha teheted, pszichiáter gyógyszert ír fel rögtön. Ahogy előttem írták,nálam is a koffein, alváshiány,stressz, és ha nő vagy akkor pms hormonok hozták össze a panikrohamot. Háziorvosnal egy verkepet kérjen neked,cukrod jo-e, pajzsmirigy. Jó tanács,aludj amennyi jól esik mert olyankor az idegeid is pihennek. Citromfű tea nagyon jó.de van macskagyokeres vény nélküli szerek is.egy próbát megérnek.
2021. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam ez gyógyszerelvonási tünet volt. Észre se vettem, hogy rászoktam, nem is tudtam, hogy rá lehet szokni, mert gyógynövényalapú volt.
2021. márc. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!