Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális beteg milyen munkakör...

Mentális beteg milyen munkakörben dolgozhat?

Figyelt kérdés
A katasztrófavédelem nél azt mondta az orvos hogy nem dolgozhat.

2021. febr. 16. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Milyen mentális beteg? Van különbség egy gyenge depresszió és erős skizofrénia között.
2021. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Rendőrségi szerveknél nem, ezért mondta az orvos
2021. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez azert nem feltetlen igy van, foleg ebben a szektorban sok a PTSD, nem veletlenul van sajat pszichologusok.


Nincs olyan mentalis betegseg, ami kizarna akarmelyik munkakort. A betegseg kezeletlensege es kordaban tartasanak hianya zarhatja ki, de a skizofreniaval is teljes eletet lehet elni megfelelo gyogyszerekkel es terapiaval.

2021. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

3

Ja, nagyon elterjedt a PTSD a magyar rendőrök között. Sokan nem bírják feldolgozni azt, hogy a 80 éves Marika nénit megbüntették. Ne viccelj már :D Ez legfeljebb USA-ben valós, nem Európában.

2021. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azert a katasztrofavedelem mas tema, mint a Marika neni. Es attol fuggetlenul, hogy nem vagyunk tele (szerencsere) a media altal meg nagyobbra fujt gyilkossagi ugyekkel, vagy olyan dolgokkal, amik "erdekesek" lennenek a teveben, meg megvan ennek a szakmanak is a maga mocsokja, ami eleg messze van a jarorkodestol es tarsaitol. Teljesen normalis, ha valaki szorong, panikol, nehezen alszik, de muszaj, hogy kezeljek es tunetmentes legyen, kulonben nem mukodik. De ettol meg megtortenhet, a rendor is ember, a mentos is.
2021. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Aki lelkileg nem erős eléggé, az ne menjen katasztrófavédelmisnek/rendőrnek/katonának stb. A rendszer hibája, hogy nem szelektálja ki a gyenge jellemeket.
2021. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Jezusom, ember vagy. Nem attol leszel eros, hogy mindent magadba fojtasz, mindent elnyomsz, mindent kibirsz. Mindenkinek vannak hatarai, komfortzonaja, nehezebb pillanatai, megingasai. Tudni kell segitseget kerni, elfogadni, felismerni a bajt, feldolgozni a nehezebb pillanatokat, es megerosebbnek lenni a vegen. Senki nem legyozhetetlen. De ha valaki tul sok mindent nyel be anelkul, hogy foglalkozna vele, egy ido utan csak rosszabb lesz.
2021. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
És Magyarországon mely esetek azok, amelyek tönkretehetik a rendőrök/katasztrófavédelmisek/katonák lelki életét? A vörösiszap? :D Szánalmas...
2021. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én is mentálisan beteg vagyok, depresszió, meg kényszer gondolataim vannak. Most majd Salgótarjánban fogok dolgozni 4 órás munkaidőben, mert a mentális bajom miatt le vagyok százalékolva 50%-os rokkantságin vagyok. Most 2 évig akarok melózni, már dolgoztam 1 évet egy másik helyen is, meg régen közmunkán voltam. Az a lényeg, hogy 5 év alatt legyen meg 3 év munkaviszonyom, hogy utána ne 27000 ft-ot, hanem több, mint 50 ezret kapjak havonta, majd, ha nem dolgozok. Én nem akarok egész életembe dolgozni, mert utálok dolgozni, de, ha kapok most 2 évig fizetést, utána meg azt az 50 ezret, akkor abból eléldegélek szépen magamnak. Szóval sok helyen dolgozhat az ember mentális betegként, de pl. zsaru nem lehetnék, ami jobb is, mert van bennem öngyilkossági hajlam és agyon lőném magam a szolgálati stukkeremmel.
2021. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

9

Ja, tegnap még privátban fenyegetőztél, hogy megölnéd az összes vállalkozót. Már értem, hogy miért. Sérült vagy.

2021. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!