Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy aki pszihika...

Miért van az hogy aki pszihikai s viselkedészavaros ( meg enyhén értelmi fogyatékos is) beteg annak nincs szervi meg testi baja s elél 100 évig is?

Figyelt kérdés
Úgy lenne igasságos hogy aki pszihikai betegen született annak legyen szervi baja és éljen 33 vagy 40 évet. Mert aki pszihikai beteg az nem tud alkalmazkodni, viselkedni meg kijönni az emberekkel s ha nincs testvére akkor egyedűl marad a szülei után s akkor mi értelme élni ha senki sem segit. Úgy kéne hogy akinek nincs viselkedészavara+ pszihikai meg értelmi baja azoknak ne legyen szervi s testi bajuk s éljenek soká. S mindig azoknak van fizikai bajuk akiknek nincs másik. A kérdésem okát nem akarom leírni mert nem az internetre való.
2021. febr. 2. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha a biológiai/evolucionáris oldalát nézzük, egy fogyatékost sem lenne szabad életben hagyni. A mai társadalom viszont nem így gondolja, s elítéli. Aztán csodálkoznak, hogy egyre több a mentális beteg. Én egyetértek veled, de ez ellen sajnos nem tehetünk, mivel radikális módszer lenne.

Ha belegondolunk, hogy a népesség ilyen mértékű növekedése hatalams probléma lesz a közeljövőben, mindenképpen számíthatunk hasonló megoldásokra. Nyilván a fizikailag/mentálisan sérült emberek lesznek a 'számkivetettek'.

2021. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ja, mert egy csupa egyforma emberből álló világ maga lenne a mennyország. Mert, aki különbözik a többségtől, az máris viselkedészavaros, a közösségbe beilleszkedni képtelen Tajgetosz-szökevény.
2021. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem úgy értem hogy megőlnék őket. Hanem az Isten lehetne Igasságos s ha képes megteremteni egy viselkedés zavaros+ pszihikai beteg embert aki lelkileg szenved a betegségemiatt akkor arra is legyen képes az Isten hogy az olyanok ne éljenek 80 meg 100 évig csak max 40 évig. S az egész életük lelki szenvedés a betegség miatt s ha nincs testvérük aki segitse őket s a szülők lebetegszenek vagy meghalnak akkir egyedül mit kezd. Ebbe miért nem gondol bele senki? Hány agyilag normális ember meg meghal meg 50-60 éves korában rákban akiknek gyermekeik, unokáik, barátaik vannak s munkahelyük. S pint a normálusok lesznek fizikai betegek, aki meg nem az nem lesz szervi beteg hanem elszenved sokáig,jobb rsetben egy elnegyógyintézetben, rosszabb esetben az utcán vagy falun csicskaként. Mert az emberek az olyanokat kisemmizik. Én tudom hogy miért írom ezt de nem vagyok olyan hülye hogy az okát kiírjam a netre.
2021. febr. 2. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból ott kezdődik a probléma, hogy egy kitalált lény létezését tényként kezeled. Ha ilyen kérdéseket vitatunk meg, mindenféle érzelmet, hitet, empátiát hanyagolnunk kell, a kérdést pedig racionális módon kell megközelíteni.
2021. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, az ő életük sem lenne nagyobb szenvedés, mint a többieké, ha a többiek nem úgy állnának hozzájuk, mint te.
2021. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sőt, te akarnád, hogy minél többet szenvedjenek különböző betegségek miatt, hogy fiatalon meghaljanak.
2021. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Van amivel meg kell tanulni együtt élni. Én is viselkedészavaros-pszichés beteg vagyok. Szorongásos problémakkal, borderline személyiségzavarral és bipoláris zavarral. Mellette dolgozó, adózó állampolgár vagyok, párkapcsolatban élek. Testi betegségre pedig nem vágyok. Az állításod egyébként hamis, sokkal nagyobb valószínűséggel alakul ki pl rák a mentális betegek körében.


Ha érzelmileg kivonódva, tényszerűen nézzük a dolgot, társadalomra kivetítve, akkor valóban teher egy mentálisan beteg ember. Főleg, ha tovább örökíti a hajlamot. Ha pedig genetikai továbbadás szempontját nézzük, akkor pusztuljanak a szívbetegek, cukorbetegek, rákos betegek...


A tökéletes embert nem lehet körülírni, így szűrni sem. Nem is kell, normális tb alapú ellátórendszert kéne kiépíteni. Akkor ezek a kérdések nem merülnének fel. Mivel több betegnél lehetne elérni azt az állapotot, hogy ne szenvedjen. Ha nem is gyógyult, de évekig tünetmentes legyen.


Amúgy meg egy elmebeteg irányítja az országunkat, és még sokat a világon. Ők döntenének a társadalom szűréséről? Vajon milyen elven? Szerintem az alacsony IQ-val rendelkező, könnyen irányítható embereket tartanák meg. Nekik érdekük birkákat teremteni. Csak nézd meg magyar oktatást.

2021. febr. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az genetika, hogy kinek milyen betegsége alakul ki.

Nincs igazság ezen a világon.

Egyébként elárulom neked, kérdező, hogy én is mentálisan beteg vagyok, de testi bajom tényleg nem volt soha.

Pedig én még ÖRÜLNÉK is annak, ha lenne valamilyen testi fájdalmam, mert addig sem a lelkem szenvedését és a véget soha nem érő szomorúságomat érezném, hanem egy annál jóval kisebb fájdalmat, csak egy testi fájdalmat.

Egyébként meg sok olyan ember van, akinek testi- és mentális betegsége IS van egyszerre.

Olyanból meg kevés van, akinek egyik sincsen.

2021. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!