Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, hogy nem...

Mi az oka annak, hogy nem értik az emberek mit akarok közölni és én sem értem (csak sokadikra), hogy mit akar a másik ember velem közölni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem más ember, a másik embernek eltudja mondani a lényeget és a másik ember megérti.


Sokszor mondták rám ordító hangon, hogy "úristen ez mekkora fogyatékos" és amikor mondok valamit senki nem érti mit akarok, akkor csak néznek rám érdekes tekintettel, több ember mondja egymásnak "most mit akar ez, ezt én nem értem".


Mi a betegség pontos neve, ami nálam fennáll.


Ma már az öngyilkosságra gondoltam miatta, mert már nem bírom idegekkel ezt a szégyent.



2021. jan. 3. 18:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#9 Mit értesz belőle? Vagy mit nem értesz? Nagyon hiányzik a szöveg és szituációs környezet. Próbáld meg elmagyarázni, hogy mi történt.


Pl. Az utcán megkérdezted, hogy mit csinálj? Vagy egy építkezésen dolgozol? Vagy ki és mikor mondott neked ilyet.


Mindig vannak "szakszavak", amiket magadra kell, hogy szedj. Ha ezeket nem érted, akkor nem fogod érteni az emberek mondanivalóját sem. Addig sajnos vissza kell kérdezni, hogy megértsd. Ez van, hogy a kollégákat zavarja, mert be kell tanítani téged és lassítja az ő munkájukat.

2021. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ha visszakérdezek valahol mindig a fejüket fogják hogy ez mekkora "fogyatékos".
2021. jan. 3. 19:49
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, akkor nekem is valami hasonló "betegségem" lehet. :D

Pl annó tesióran elmondta a feladatot a tanár, hogy mit kell csinálni én csak néztem a többiekre, hogy mivan miről beszél ez?XD


De az egyik barátnőm nálam ezt már megszokta, mond valamit én meg még ötödjére se értem. :D

Aztán hatodjára valahogy sikerül megértenem :D

Magyarázni is nehezen tudok, túl hosszan szoktam, a rövid és tömör helyett. De nekem megértik.

2021. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Már ott tartok félek emberek közé menni.
2021. jan. 3. 20:02
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Zavarban vagy, és nagyon meg akarsz felelni. Vagy nem figyelsz a beszélgetésre. Elkalandozik szépen az agyad.
2021. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az van, amit a 15-ös írt.
2021. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik. Feltettem kérdéseket és csak a neked relevánsnak tűnő részekre válaszoltál. :)
2021. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!