Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, hogy nem...

Mi az oka annak, hogy nem értik az emberek mit akarok közölni és én sem értem (csak sokadikra), hogy mit akar a másik ember velem közölni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem más ember, a másik embernek eltudja mondani a lényeget és a másik ember megérti.


Sokszor mondták rám ordító hangon, hogy "úristen ez mekkora fogyatékos" és amikor mondok valamit senki nem érti mit akarok, akkor csak néznek rám érdekes tekintettel, több ember mondja egymásnak "most mit akar ez, ezt én nem értem".


Mi a betegség pontos neve, ami nálam fennáll.


Ma már az öngyilkosságra gondoltam miatta, mert már nem bírom idegekkel ezt a szégyent.



2021. jan. 3. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egyszerűen nem jól foglalod össze a mondanivalódat. Vagy érthetetlen esetleg a beszéded, még erre tudok gondolni.
2021. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet túl komplikálod a mondandódat. Röviden, tömören, lényegre törően beszélj. Vagy mi a konkrét gond? Gyorsan beszélsz? Nekem van egy munkatársam, az csak kummogva, maga elé halkan beszél. Alig tudjuk megérteni, mit mond. De elfogadtuk őt ilyennek. Ő neki ilyen a stílusa.
2021. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem betegség, másképp gondolkodsz, másképp fogalmazol. Esetleg érdemes lenne többet olvasnod, lehetőség szerint ugyanazt, mint, amit a többiek.


Ha példát írsz, akkor lehet, hogy tudunk segíteni neked, hogy pontosan mi lehet a gond, hogyan tudnál jobban kommunikálni. Persze nem biztos, mert ha nem derül ki a leírásból, hogy mi volt a gond, akkor nem nagyon lehet segíteni. Vannak kommunikációs tanfolyamok, elég drágák, de valószínűleg tudnának segíteni.

2021. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A főnök asszonytól akartam megtudni, hogy a túlóra milyen idokeretbe lesz kifizetve és nem értette.
2021. jan. 3. 19:27
 5/17 A kérdező kommentje:
Amikor kapok egy útbaigazítást hova menjek mit keressek, nem értem meg elsőre. Pl. Az úttal szemközti oldalon jobbról a harmadik ház, emeletes, ami mellette két oldalt is emeletes ház.
2021. jan. 3. 19:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hmm.... nem lehet, hogy kimondtál a főnöknek bizonyos bűvös szavakat, amikről ő nem akar beszélni? 😁😀 túlóra, kifizetés.... nem érteni mit mondsz, lenni én nagyon elfoglalt 😁😀
2021. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Még példa.


Az előbbi kazetta volt a videóban, de a filmet a másikra velem fel,amit vettek a szülők.

2021. jan. 3. 19:33
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaziból én sem értem, hogy mit mondasz. :)


Mit értesz az alatt, hogy milyen időkeretben? (Egyszer kellett túlóráznom, úgyhogy nem ismerem a menetét a kifizetésnek).


Lehet, hogyha példát mondanál utána, akkor könnyebb lenne megérteni. ;) Ez a munkám során a társterületekkel gyakran gond. Ő mond valamit, hogy így csináljuk, én meg a képet sem látom.


Lehet, hogy érdemes a keretet először tisztázni:

Pl. Ez túlòrának számít? Ki szokták fizetni a túlórákat? És utána feltenni azt a kérdést, hogy milyen keretben szokták kifizetni.

2021. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Amikor mondják, hogy az árkádok alatt, a paraván mögött, van két zsalu. Oda menj. Ezt nem érteném.


Vagy vezetni tanuláskor, az oktató mondta, állj be a parkolóba, az úttal szemközti oldalra. Nem értettem.

2021. jan. 3. 19:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ezt nem nevezném példának. Olyan példákat várnék, ahol van párbeszéd. Ebből nem derül ki semmi lényeges arról, hogy hogyan kommunikálsz.
2021. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!