Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tudom, hogy miket csinál...

Ha tudom, hogy miket csinál és hazudik, akkor szólhatok-e annak aki kezeli?

Figyelt kérdés
Tudom a nevét az orvosnak, aki kezeli és a telefonszámát is előkerestem. Nem csinál szép dolgokat és aggódom. Felhívhatom a pszichiátert és elmondhatom neki, hogy például nem szedi a gyógyszereit és veszélyes magára nézve vagy nincs jogom ehhez? Beszéltem már az illetővel, de látszólag nem tudja felfogni, hogy nincs minden rendben vele.

2021. jan. 3. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a rokona vagy? esetleg a gondnoka?
2021. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rokon vagyok.
2021. jan. 3. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

"felelős" rokon? úgy értem, téged vennének elő, ha valami baj történne vele?

vagy van nálad közelebbi hozzátartozója? (esetleg ők nem törödnek ezzel? )

amúgy skizofrén..? mert ők nem szokták szedni előírásszerűen a gyógyszert. ez esetben célszerű lenne elindítani a gondnokság alá vételt

2021. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na csak azt akartam kinyögni, hogy szólhatsz a dokinak, de ő nem tud tenni semmit. nem tud mellé költözni és akarata ellenére belenyomni a gyógyszert. ezt a családnak kell intézni, vagy ha nekik sem megy, úgy gondnokság és intézet
2021. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felelős rokon, csak simán testvér. Együtt költöztem el vele, hogy legyen valaki mellette meg így olcsóbban jövünk ki mindketten, de kezd kifordulni magából. Nem skizofrén, de pszichotikus, bipoláris és kényszerbeteg is. Nem szedi a gyógyszereit, mert inni van kedve és szerinte leállítja a fantáziáit. Mostanában kifordult magából, mert randizni kezdtem és nagy szövegeket tol le nekem, hogy mekkora marhaság az egész, a család is mekkora baromság..stb. Képes órákig beszélni ilyesmikről, utána sír, maszturbál és lila foltokat csinál magán vagy megvágja magát, hogy lenyugodjon. Nem túl szép látvány, de nem tudok vele mit csinálni. Igyekszem gondoskodni róla, szeretni ahogy tudom. Szerintetek lenne esélyem gondnokság alá venni?
2021. jan. 3. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:

húú, ez nehéz helyzet. gondnokság alá csak bíróság veheti, ergo ebből per lesz, te is megindíthatod - akkor gyorsabb -, meg a gyémhivatal is. a bíró szakértői véleményekből dolgozik. lehet teljes vagy részleg gondnokság alá vétel is.

DE!

ettől még ugyanúgy nem kényszerítheted (nem tudod arra kényszeríteni), hogy szedje a gyógyszerét és hogy ne vagdossa magát.

2021. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*gyámhivatal
2021. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!