Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás barátnőmnek hogy...

Anorexiás barátnőmnek hogy segíthetnék?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben ismertem meg (új osztály) 3an-4en rögtön jóba is lettünk, januárban kezdett romlani a kapcsolatunk, és ilyenkor kezdte mondogatni hogy fogyni szereten (még nem volt gyanús) Aztán jött a karantén, semennyire nem tartottuk a kapcsolatot. Egyszer júniusban találkoztam vele, már ott feltűnt, hogy vékonyabb, de betudtam annak hogy régen láttam sortban és rövidujjúban. Majd szeptemberben kiderült, hogy anorexiás, és kórházban van. Nyáron már többet beszétünk, és úgy saccolom hogy augusztus óta ott van. Azóta minden nap beszélek vele (instán azzal a funkcióval hogy küldök egy képet, és erre ő is küld egyet válaszként) magáról sose küld, viszon mostanában sokszor látok a képein csöveket, és infúziós állványokat (voltam már infúzión, tudom hogy néz ki)úgyhogy gondolom annyira rosszul van, hogy muszáj infúzión lennie.

Nem beszélek vele evésről, de mindig mondom neki hogy hiányzik, hogy érezze, számít nekem, és néha burkoltan megkérdezem hogy hogy van, és azt mondja hogy nem jól (betegség tudata van, csak nem javult a testképzavara) . Tényleg hiányzik, és nagyon remélem, hogy hamar meggyógyul és nem esik vissza. Tippek, hogyan segítsek neki?



2020. okt. 23. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld őt rábeszélni pszichiátriai kezelésre. Anélkül nagyon kicsi az esélye, hogy meggyógyul.
2020. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pszichiátrián fekszik most már több mint 2 hónapja, ha nem lett volna egyértelmű a fentiekbó. a kórházat értettem pszichiátriára
2020. okt. 23. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Van különbség a kettő között.
2020. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Miért volna egyértelmű? Belgyógyászat és / vagy kardiológia is lehet egy anorexiás esetében.


Fogalmam sincs, hogyan segíthetnél, pszichoterápia volna a legjobb neki kiegészítő kezelésnek, akár hipnoterápia is.

A legeslegtöbb esetben abúzus van a háttérben, de minimum bántalmazás, és család - szinten nincs rendben a rendszer. Komplex dolog, nem annyi ez, hogy na egyél már....

2020. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj vele kinti dolgokról beszélgetni, milyen jó lenne ha már együtt lennétek, hova mehetnétek el együtt. Talán ez segíthet ha lesz valami amire vágyik amiért érdemes meggyógyulnia, hogy várják kint, számítanak rá.
2020. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tereld el a figyelmét és más dolgokkal kapcsolatban kérd ki a véleményét és más kapcsolódási pontokat keress vele.

És nagyon kedves tőled, hogy nyitsz felé, örülhet, hogy ilyen barátja van 😊

2020. okt. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szeresd nagyon, támongasd, éreztesd vele, hogy van valaki aki mindenhogy elfogadja őt. Ha vékony, ha beteg, ha egészséges, akkor is szereti.

Ösztönözd arra, hogy próbáljon ki új dolgokat, találja meg azt amit igazán szeret csinálni, és motiváldd azzal, hogy ha meggyógyul akkor mennyit lehetnétek együtt, és mennyit csinálhatná azt a dolgot amit annyira szeret.

Az anorexiások nagy része úgy gyógyul fel, hogy megtalálja, hogy miért érdemes élnie.

2020. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!