Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miben segíthetnék a barátnőmnek?

Miben segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm akivel 4 éve együtt vagyok,sajnos egy picit már engem idegesít,hogy mindenki felidegesíti mindennel.A barátnőm pánikbeteg,depressziós,szoc.fóbiás.Nem tudom miben segíthetnék neki.Már olvastam itt,úgy írok most ide,egyszer írt a barátnőm,hogy hogyan tudna megváltozni,de mindegy ez nem lényeges.Én nagyon szeretem őt,de nagyon fél,mert augusztusban bekell feküdni a pszichiátriára és nem tudja mire számítson,nem nagyon beszélget,nem eszik,mindig azt mondja,hogy duci,de mindig mondja,hogy ne szójak a szüleinek.Nem barátkozik,sportolt,de feladta,az iskolában is ugyan ilyen.Nem tudom 2 éve pánikbeteg és depressziós,szoc.fóbiáját ebben a hónapba állapították meg.De soha nem volt ilyen a 4 év alatt,szeretnék neki segíteni,mert jó látni,hogy minden hónapban jön érte a mentő és beviszik a kórházba,mert rohamai vannak.Nagyon sajnálom őt!Hogyan tudnék segíteni rajta?Nagyon szeretem és nem szeretném,hogy így legyen vége a kapcsolatunk.Amúgy a barátnőm 14 éves.Nagyon kedves,jó tanuló,de a tanárokkal sem beszél,pedig nagyon intelligens.

2013. júl. 30. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyél vele kedves, megértő, DE őszinte!!! Ez fontos! Ha véletlenül bántón viselkedik veled, azt nem kell lenyelned csak azért, mert beteg. Persze ne üvöltsd le a fejét, hanem kedvesen közöld vele, ha valami nem tetszik. Ezenkívül mutasd ki, hogy szereted, csináljatok közös programokat, hívd el sétálni, moziba vagy akárhova, csak mozduljon ki, már amennyire tud az állapota miatt. Ha ez nem megy, akkor otthon is nézhettek filmet. Öleld meg gyakran, hallgasd meg, ha valamit mondani akar. Írtad, hogy ritkán beszél, ebben az esetben még nagyobb súlya van annak, amit mond! Ne bíráld egyből a mondanivalóját, csak hagyd, hogy mondja - elképzelhető, hogy tart a véleményedtől.

Légy határozott, olyan ember, akire nyugodtan támaszkodhat.

Gondolom, téged is megvisel a barátnőd betegsége, neked is nehéz lehet. Akkor sem vagy hibás, ha nem sikerül mindig úgy viselkedned vele, ahogy kéne, te is ember vagy!


Amúgy most látom: 14 éves a lány, és 4 éve együtt vagytok, akkor 10 éves kora óta veled jár??? o_O

2013. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen 10 éves kora óta,ő 14 én is 14,egy osztályba járunk és egy óvodába is jártunk(ott egy csoportba) és +szomszédok is vagyunk.


Én általában sokat beszélek hozzá,ő is beszél velem,soha nem volt bőszavú,de mostanában nagyon csendben van.Sajnos az ételt is belé kell nyomni,mert nem képes enni.Mindig sír,folyton mondja,hogy szeret,soha nem mondott ilyet,neki ez a szó olyan,mint nekünk a "náci tisztelgés".Folyton a szobában ül és nem csinál semmi.Kb 3 hete annyira ideges lett egy film miatt,hogy össze-vissza dobált mindent és utána el is ájult.


Elnézét rosszul írtam:De soha nem volt ilyen a 4 év alatt,szeretnék neki segíteni,mert nem jó látni,hogy minden hónapban jön érte a mentő és beviszik a kórházba,mert rohamai vannak.* így helyes a mondat...

2013. júl. 30. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!