Akik ocd-vel, azon belül is kényszer gondolatokkal küzdenek, Ti hogy küzdötök ellene?
Figyelt kérdés
2020. szept. 21. 19:54
1/7 anonim válasza:
Nagyon nehezen.
Elvileg, ha megpróbáljuk a gondolattól megvonni az energiát és elfogadjuk az segít.
Ebben van igazság. Nekem részben segít.
De, ha elfogadok egyet, jön helyette másik...
2/7 A kérdező kommentje:
#1 nálam is ha elfogadom, akkor utána jön a következő de mi van ha, vagy pedig egy teljesen új gondolat.
2020. szept. 21. 20:12
3/7 anonim válasza:
Írj privátot, ha van kedved csevegő erről. :)
4/7 anonim válasza:
Nekem mar nagyon régóta van “védekező kenyszergondolatom/cselekvésem. Valójában ez is a kényszeresseg része. Amikor frusztrál valami, amikor olyanra gondolok, amire nem akarok, akkor kell valamilyen eltérő gondolat. Pl. számsor ismételgetése, szavak, nevek ismétlése. Nyilván ez is nagyon zavaró, de muszáj csinálnom, valamennyire eltereli a figyelmem a rosssz dolgokról, amikre akaratom ellenére gondolok.
5/7 anonim válasza:
Szia! Én egy angol terapeutával csináltam ERP terápiát (exposure and response prevention), és nekem nagyon hasznos volt. A lényege az, hogy ugye az agyad azért löki folyamatosan ezeket a gondolatokat, mert félelemmel reagálsz rájuk, ezért azt hiszi az agyad, hogy veszélyben vagy. Ezután valamilyen kényszercselekvést csinálsz, ami fejben is történhet, (például elkezded elemezni, hogy ez most igaz vagy sem, online fórumokon keresed a tüneteidet, stb...) és ezzel ugye egy időre megnyugszol. Viszont ezzel azt tanítod meg az agyadnak, hogy mivel lenyugtattad magad valamivel, ezért valóban veszélyes volt ez a gondolat, így még többet fog küldeni. Ezért azt kell csinálni, hogy kiteszed magad valamilyen szituációnak, például ha azt érzed, hogy meg kell mosnod a kezed, vagy át kell gondolnod valamit, akkor egy ideig ne tedd ezt, hanem ülj a szorongással, és hagyd, hogy jöjjenek a gondolatok, de ne kezdj velük semmit. Tudom, hogy ez nagyon nehéznek hangzik, és az elején az is lesz, de utána sokkal jobban leszel egy pár héten belül. Ja és ha úgy döntesz, hogy ezt kipróbálod, akkor ne kezdd a legfélelmetesebb dologgal. Ezen kívül a meditáció is hasznos, könnyebben látod majd miatta, hogy te nem a gondolataid vagy. Remélem, hogy ez valamennyire segített :)
6/7 A kérdező kommentje:
#5 Nagyon szépen összefoglaltad azt hogy zajlik ERP. Habár én már megtanultam kezelni a betegséget, kíváncsiságból tettem ki a kérdést, hogy másoknak mik a kényszergondolataik. Remélem másoknak hasznos lesz az írásod.
2020. szept. 29. 12:14
7/7 anonim válasza:
1 es vagyok.
Nekem a betegségektől való félelem van kényszeresen.
Pl a mentális betegségektől, mint skizofrénia vagy paranoia.
S rengeteget googleztam anno, aztán a tüneteket próbáltam be mesélni magamnak.
Hát nem volt egyszerű leküzdeni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!