Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki tud ezen segíteni?

Valaki tud ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, egyetemre járok, a barátommal élek együtt albérletben, jól megvagyunk, anyagiakkal is elboldogulunk, jó a tanulmányi eredményünk és nem tanuljuk magunkat stresszesre.

Ezeket azért írom le, hogy lássátok a körülményeket, vagyis hogy alapvető dolgok terén minden rendben van.


Ennek ellenére rettenetesen ingadozik a hangulatom. Ez abban merül ki, hogy feltúrázom magamat valami apróságon,utána tombolok, de aztán ha elterelődik a figyelmem, akkor megnyugszok és mintha mi sem történt volna. Például most azon idegesítem magamat, hogy új lakók költöztek felénk, és elég hangosak. Már akkor is stresszeltem magam azzal, hogy vajon kik fognak fölöttünk lakni, amikor még csak keresték az albérlőket. Most is görcsben van a gyomrom, hergelem magam, hogy nem fogok tudni aludni tőlük, de valójában attól nem tudok elaludni, hogy azon pörgök, milyen szöveggel menjek fel szólni nekik hogy halkuljanak.De valószínűleg nem fogok felmenni mert nem akarok kiutálni senkit, meg nem akarok vitát.Épp egy filmet nézek, de már stoppolom le amikor fentről valami zajt meghallok.


Mielőtt albérletbe jöttem, kollégiumban laktam, ahol nem tolerált senki senkit. Akkor is mindig görcsben volt a gyomrom, meg az ottani környezet az elmondhatatlanul rossz volt.


Most valami olyan megoldást keresek, ami a kedélyállapotomat javítja, meg valami olyan pozitív képességet ami elfedi azt a negatív képességemet, hogy minden neszt meghallok. Meditációval, jógával oldható ez a feszültség? Tud valaki ajánlani valami jó módszert? Pszichológust ne ajánljatok, oda magamtól is eltalálok. Most egyelőre olyan módszert keresek, amihez nem kell orvos, se túl sok pénz, se gyógyszerek.


Aki hasonló helyzetben van, főként olyan írjon, de minden értelmes választ szívesen fogadok.


Köszönöm előre is!


2010. aug. 6. 22:24
 1/3 Seraph válasza:
Nem vagyok pszichológus, de ha gondolod beszélhetünk erről. Meglátjuk mit tehetünk. Ha gondolod írj privát mailt.
2010. aug. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, a hangulatingadozásokra nincs egy jól bevált orvosság. Ha lenne akkor nem lenne ennyi hangulatzavaros ember. Most nem akarlak elkeseriteni vagy valami. Csak az igazság az, hogy ezek a dolgok belénk vannak kódolva genetikailag is és van amikor jól érzed magad van amikor meg kevésbé, de ne zavarjon, hogyha sokszor nem tudod felviditani magad- nagyon sok embernek nem sikerül soha. És ez talán nem is olyan borzalmas, örülj, hogy nem vagy mozgássérült vagy Down-kóros vagy valami.


Azt tanácsolnám csak még, hogy próbálj minnél többet kimenni, bulizni, a barátoddal tölteni, mert amikor egyedül van az ember akkor hajlamosabb többet töprengeni és a töprengés gyakran szül negativ hangulatot.

Ezért van az, hogy amikor részegek vagyunk akkor jól érezzük magunkat, mert akkor nem gondolkozunk.

Mert a világ dolgain jobb nem sokat gondolkozni, mert akkor gyakran elfoghat a levertség. Ugyanis a világ valóban nagyon sivár és nagyon a romladozás felé kezd haladni. Ezért nem érdemes saját magad is tönkretenned a túl sok töprengésekkel meg aggódalmakkal.


Hidd el, hogy mind a gödörben vagyunk melletted, csak sokan közülünk a csillagokat nézik. Ez különbözteti meg az embereket, semmi több.

2010. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen : )
2010. aug. 8. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!