Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok segítségét...

Depressziósok segítségét kérhetem SOS?

Figyelt kérdés
döntésképtelen vagyok és álmos, fáradt, hangulatom percenként ingadozik, hol sírok, halál utáni vágy, meg még csak 29 vok és mennyi van még hátra, aztán meg eszetlenül, liba módjára röhögök, ráugrom a páromra, halálra csókolgatom, aztán 10 perc múlva sírás, kétely, elhidegülés tőle is, telefonokat nem veszem fel, aztán azonnal esküdni akarok vele, majd sírok, hogy negatív jövőképem van, romantikus az esküvő, aztán meg mégsem, hogy jöhetek ki ebből?:( nincs egy értelmes kapaszkodóm, egy stabil pontom, néha úgy érzem megőrülök, napi 9 gyógyszert szedek, libidóm semmi, hol szerelmes vagyok hol közöny van, hol gonosznak látok mindenkit magamat utálom, nem bírom sokáig:( meg fogok őrülni
2010. aug. 5. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
ha gondolod írj privit
2010. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszereket szedsz? Pszichiáter kellene, és megfelelő gyógyszer beállítása. Évek óta depis vagyok, hol emelni, hol csökkenteni kell a gyógyszer adagolásomat. Vagy erősebb-gyengébb hatóanyag tartalmú gyógyszerek váltják egymást.

Nálam is itt vannak a hullámvölgyek, amiknek a kiváltásához tulajdonképp semmi nem kell. Aztán szinte szárnyalok. Ami tulajdonképp egy más személynek a normális állapot, de nekem már maga a csoda. Sokszor olyan érzés, hogy benn vagyok egy mély gödörben, kúszok-kapaszkodok felfelé, de mielőtt kiérnék, visszacsúszok. És gyakran elég annyi, hogy felugat a szomszéd kutyája. De már nem akarok belefulladni a gödör alján levő vízbe. Ez már jó. Nekem.

Na, most aztán jól megvígasztaltalak! Majdnem 2x annyi idős vagyok, mint te, de muszály talpon maradnom. Menj szakorvoshoz, mondj el mindent, kezelhető, gyógyítható a betegséged, de ne halogasd. Minél később mész, annál lassabb lesz a gyógyulást. Fel a fejjel, és mielőbbi jobbulást.

2010. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
400 mg fevarin, 3* 0.5 rivotril és 2 fajta vérnyomáscsökkentő. súlyos kényszerbeteg vagyok mellé, önkárosító és aggresszív gondolatokkat, kényszercselekvés, fóbiák, folyamatos rettegés, rögeszék, borzalmas. hetekig feküdtem kórházban. a kényszer már talán jobb, de a depi az kész... elsőnek: köszönöm szépen, lehet, hogy élek vele
2010. aug. 5. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján ez bipoláris depressziónak tűnik, amit nem antidepresszánssal, hanem antipszichotikummal szoktak kezelni (ezeknek hangulatstabilizáló hatásuk van). Bár nem szoktam javasolni az ilyen gyógyszereket, de bizonyos esetekben még mindíg inkább a gyógyszer, mint ez az állapot.
2010. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz.

és szerencsés vagy, h kitart melletted a párod,ritka az ilyen

2010. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezt tudom ajánlani, tényleg inkább erről lehet itt szó. A Rivotrilról annyit, hogy rendszeresen (akár havonta is) szólj a dokinak, hogy mikor kell leállni vele! Ugyanis khm... narkotikumot tartalmaz, és súlyosan addiktív, ha hosszú távon szeded. Édesanyám ugyanígy 3X0.5 szedte, 5 vagy 6 évig... elvileg 6-8 hónapnál tovább TILOS a folyamatos szedése, tisztulási hónapokat kell tartani, ami alatt más hatóanyagú gyógyszerrel helyettesítik... édesanyám sajnos még most is szedi a napi 1X0.5 vagy 1X0.25 adagokat, mert ha elfelejti, komoly drogelvonási tünetei vannak... Ennyit a Rivotrilról... A bipoláris zavar pedig szinten tartható, közel tünetmentesen, de a Rivotrilt egyszerűen nem tartom indokoltnak... (még mielőtt valaki félreértené, nem vagyok orvos, csupán kb 10 évnyi tapasztalatom van neurológia és mentálhigiénés problémák kapcsán család és baráti kör miatt...) 20/L

2010. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csodálkoznék ha ezek a tünetek a tudatmódosító szerek mellékhatásai lennének. Nekem a testvéremnek volt pár pánikrohama, irány a pszichiáter (akkor még tapasztalatlanok voltunk ez ügyben), addig tömték mindenféle szeméttel, hogy a végén kényszerbeteg, skizofrén, ön és közveszélyes lett és a zárt-osztályon kötött ki. Lejött a gyógyszerekről, megtalálta a lelki társát és azóta teljesen tünetmentes...
2010. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!