Milyen tapasztalatok vannak szorongás csökkentő gyógyszerekkel?
A szorongásom megszűnt. Én is féltem tőle, meg a mellékhatásoktól is de úgy gondoltam,hogy nagyon nem mindegy milyen az életminőségem. Így inkább szedem. Mellékhatásként kis álmosságot érzek néha.
Mondjuk nekem a 3. gyógyszer kombináció hatott.
Elso korben a Xanax az eletem mentette meg. Az antidepresszans, ami szorongasoldo, ugy hat het utan fejtette ki teljesen a hatasat. Bantam utana, hogy tiz evet diszfunkcionalisan toltottem el. Azota repulovel is utazom egyedul, elotte a hazunk elott is szorongtam.
Hosszu tavon visszatert a szorongasom, de a korulmenyek miatt. Totalisan ingerszegeny elet, elkenyeztet a parom, nem dolgozom, nincs feladatom. De mar egesz mas a szorongast kezelni, hogy tudom, el tud mulni, nem kell a teljes menthetetlenseget ereznem.
Megszólaltak a gyógyszerfüggők.:) Nem sok dologhoz értek az életben, de a gyógyszerekhez nagyon. Az ismert nyugtatók (xanax, frontin, rivotril) gyorsan, és hatékonyan nyomják el kémiailag a szorongást. Viszont ugyanilyen gyorsan, és hatékonyan rájuk is lehet függeni totális mértékben. Ez azt jelenti, hogy amikor el akarod hagyni, vagy csak kihagysz egy adagot, akkor a szorongások ötszörös erővel fognak visszatértni + még egyéb, eddig soha nem tapasztalt tünetek.
Tanácsom a következő: 1-2 hónapnál tovább ne szedd, és amíg tart a hatása, addig egyéb módszerekkel próbáld legyőzni a szorongást. A nyugtatókra a legjobb hasonlatom a mankó. Ha valakinek pl kificamodik a bokája, akkor használhat mankót ÁTMENETILEG, hogy egyáltalán valahogy tudjon menni. De ez nem azt jelenti, hogy a sérüléstől már örökké mankóznia kellene, sőt. Meg kell tanulnia a saját lábán menni. Ugyanígy tanulj meg nyugtató nélkül is nyugodtnak lenni. Ne süppedj bele a gyógyszerek adta mesterséges nyugalomba, mert az nem igazi nyugalom. Mihelyst kimegy a gyógyszer hatása, kezdődik előlről a szorongás. Aztán azt veszi észre az ember, hogy az óráját lesegeti izzadva, hogy mikor veheti már be a következő megváltó adagot. Szóval ésszel, okosan.
Én is antidepresszánst szedek de csak 3. lett jó. Nem mindenkinél hat mindegyik ugyanúgy.
Első válaszoló voltam.
Kedves hármas. Ne beszélj hülyeségeket,nem értesz hozzá,különben nem írnál ennyi butaságot. A gyógyszerek igazi hatása hosszú távon mutatkozik meg és addig kell szedni míg az orvos javasolja. Isten ment,hogy bárki elhagyja csak úgy 1 hónap után. Szorongásgátló nem csak az általad felsorolt erős gyógyszerek lehetnek,hanem antidepresszánsok is pl.
Nem mindenkinél válik be más módszer,de ha figyeltél volna ezt a kérdező írta is.
Sosem vártam remegve a következő adagot,sőt csökkentettem is lefelé,ne keverd össze az embereket. Vannak akik normálisan szedik míg mások már úgy mint a kábítószert na ez a gyógyszerfüggő.
Évek óta napi 1 et veszek be a legkisebb hatóanyagúból és ha kimarad sokszor észre se veszem. Fel kellene már fogni,hogy minden ember más,mindenkinek más hat, mást kell csinálnia hogy jól legyen stb.
Akkor ennyi erővel se magas vérnyomásra,se szívpanaszra ne szedjünk semmit mert jaj a sok gyógyszer,mindnek van mellékhatása.
Ne fáradj a válasszal hülyeséget nem olvasok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!