Generalizált szorongás elmúlhat gyógyszerek nélkül, valóban ez fejben dől el vagy nincs mit tenni, mert pl. genetikai eredetű?
Ok nélkül nem lehet szorongani, nincs olyan, hogy tisztán genetikai eredetű szorongás. "Fejben dől el", de nem Te döntöd el, mert ott dől el a fejedben, ahová nem ér el a tudatod. A gyógyszer csak tünetkezelésre jó – vagy azért, hogy fenntartsanak vele egy valamivel élhetőbb állapotot, vagy azért, hogy alkalmmas(abb) legyél a pszichoterápiára.
Ha jobban akarod érteni a szorongásos zavarokat, ahhoz mélypszichológiát kellene tanulnod.
megtanulhatod kezelni.
vagy a miértjét megtalálni és megszüntetni vagy a tünteket pszichésen megszüntetni.
a gyógyszer arra jó, hogy ezeket szorongás nélkül tanuld meg, mivel folyamatosan szorongva nem igazán lehet.
pszichés betegségekre a hajlam megvan genetikailag, de ez inkább külső tényezős.
Nem lehetünk 100%-ban biztosak abban, hogy mi okozza a szorongásos zavarokat. Minden szorongásos betegségnek megvannak a maguk kockázati tényezői, de nagyobb valószínűséggel alakul ki ilyen rendellenesség, ha traumatikus élettapasztalataid vannak, szervi eltérések állnak fenn, amelyek szorongásos tüneteket okozhatnak (például pajzsmirigybetegségek), ha a vérrokonaid valamelyike vagy többük szorongásos zavarokkal vagy egyéb mentális betegséggel küzd.
A szorongásos betegségeket genetikai és környezeti tényezők is okozhatják.
Egy bizonyos helyzet (vizsga, válás, munkanélküliség, kapcsolati válság) okozta szorongás önmagában nem mentális betegség. Sok egyéb, szorongással járó állapot viszont mentális betegségnek minősül. Ilyen pl. a generalizált szorongás (krónikus szorongás hétköznapi helyzetek miatt), pánikbetegség (gyakori, ismétlődő pánikrohamok), fóbiák (irreálisan intenzív félelem egy adott dologtól vagy helyzettől), szociális szorongás (intenzív félelem és szorongás társas helyzetek miatt).
Agyi tumorok és fertőzések egy sor mentális betegséget utánozhatnak, így természetesen a szorongást is, így nincs annak igaza, aki azt írta, hogy szorongást nem okozhatnak agyi eltérések, hiszen ez ugyanúgy mentális betegség, mint a depresszió (csak az hangulatzavar).
Szeretném még megemlíteni, hogy az sem igaz, hogy mindig külső oka (tárgya) kell, hogy legyen a szorongásnak. Major depressziós epizódban például rendszerint megjelenik a szorongás anélkül, hogy külső oka lenne. Ez az agy biokémiai egyensúlyának a felborulásával magyarázható.
tegnapelőtt 23:08
Nincs két ember, akinek tökéletesen ugyanaz volt az egész élete, „jó reggelt”... hogy önkényesen kiaragadsz két elemet két ember életéből „ugyanaz a helyzet” címén, az még nem lenne bizonyíték a genetiai hatásra.
A szorongás genetiai „oka” az, hogy emberek vagyunk, valszeg nincs olyan ember, akinél genetikai alapon *nem* alakulhatna ki szorongásos zavar.
Az más kérdés, hogy eltérő genetikával akár jóval kisebb vagy nagyobb hajlamunk lesz rá, de akár már a legelső életév körülményei is ugyanennyit beleszólhatnak, aztán persze az is „genetiainak” tűnik, mert „mindig is ilyen volt” a gyerek...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!