Miért gyakoribb a depresszió a szegényebbek körében, ha az tényleg csak az agyi kémia következménye? Leírás.
Azért politika rovat, mert ez egy társadalmi kérdés. Miért gyakoribb a depresszió a szegények körében, ha tényleg csak az agyi kémia következménye?
Mindig ellenszenves volt, hogy valakit depressziósnak neveznek a pszichológusok/pszichiáterek. Attól, hogy valakinek alacsony magyar bérért egy balkáni országban kell robotolnia, attól még nem lesz depressziós, de ne várjuk el tőle, hogy repdessen az örömtől.
A fő gond az, hogy összekeverik a szezont a fazonnal. Attól, hogy rossz élete van valakinek és emiatt rossz lelki állapotban van, még nem lesz depressziós.
Ez eddig csak elmélkedés. De a gond az, hogy könnyedén felírják a *anaxot és azt a mérget kell szednie valakinek csak azért mert nem repdes az örömtől, mert *zar élete van. Sok országban be is van tiltva. Ilyen alapon más *rogot is lehetne szedni, az is ellazít. Ez olyan, mint az egyik viccben az embernek vizelettartási zavarára véletlenül nyugtatót írnak fel, majd egy hét múlva megkérdezik, hogy hogy van. Erre azt feleli, hogy továbbra is vannak gondjai, de a nyugtató miatt már nem érdekli. Ennyi értelme van a kizsákmányolt balkáni, jobb sorsra érdemes ember begyógyszerezésének.
Helyette nem lehetne elismerni, hogy egy embernek lehetnek igényei és javítani az életkörülményeket? Sértés ledepressziósozni egy egészséges, jobb sorsra érdemes, kizsákmányolt embert.
Te is kevered ám a dolgokat. Kémiai folyamatok, oké, de ezeket minden esetben valami kiváltja, előidézi. A tartós, változatlanul rossz körülmények, masszív stressz, kilátástalanság, monotonitás és hasonlók, mind ilyen tényezők, amelyek logikusan a szegények körében jellemzőek.
Egyébként azt nem gondolom, hogy a szegények körében sokkal gyakrabban előfordulna depresszió, szóval még az sem biztos, hogy az alapállításod helyes, de erre most így hirtelen nem tudok statisztikát.
A depresszió (1-es most fog a fejéhez kapni) a elborult bélflóra következménye. A 9 m hosszú bélrendszerünkben mintegy 2,5 kilónyi baktérium él és teszi a dolgát. Vitaminokat, enzimeket, hormonokat termelnek, miközben megemésztik, számunkra felszívódóvá teszik a bevitt táplálékot, és közben azt is eldönti, mi kerülhet át a bélfalon, s mi nem. Ha egyes törzsek kipusztulnak, az beláthatatlan következményekkel jár, mert a helyüket más, többnyire patogén fajok veszik át. Ha jól vannak táplálva, a dopamin 50, a szerotonin 90%-át ők állítják elő. (Nem tisztázott, de feltehetően a Dialister, illetve Coprochoccus fajok, me5frt a depressziósok bélflórájából ez a két törzs hiányzik.
A szegényebb réteg egyszerűen nem tud odafigyelni a táplálkozására. Valamivel (többnyire kenyérrel, ami már önmagában se életbiztosítás) meg valami olcsó felvágottal megtömi a gyomrát, és egy napra le van tudva a gond. Nincs pénze zöldségre, gyümölcsre (mondjuk a multikban kapható cuccokat jobb is elkerülni), legjobb esetben is csak krumpli kerül az asztalra. Szóval nincs rost! Ha pedig nincs rost, a "jó bacik" kipusztulnak, és az ezernyi autoimmun betegség mellé mentális gebaszok is felsorakoznak.
9-es!
Csak egy kérdésem van, ha igaz lenne a teóriád, akkor miért van az, hogy nem mondjuk egy egész család lesz egyszerre depressziós, hanem csak egy tagja? A családok ugyanazt eszik.
Miért van az, hogy a nők, akik jellemzően jobban adnak a táplálkozásra nagyobb arányban depressziósak mint a férfiak?
Miért van az, hogy a világ minden országában hasonlóak a depresszióban szenvedők arányai?
Abba, hogy valóban honnan származik a szerotonin bele sem megyek most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!