Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szerintetek OCD?

Ez szerintetek OCD?

Figyelt kérdés

Kb 10 éves voltam, amikor elkezdtem megfigyelni magamon, hogy mindent 4-szer csinálok meg. Ha valamit megfogtam, meg kellett még fognom 3-szor, különben rosszul éreztem magamat. Ha ittam, a kortyok számának 4-el oszthatónak kellett lennie. Sokszor pislogtam egymás után 4et, dolgokra néztem egymás után 4szer. Olyan is volt, hogy magamban számoltam a 4et, szóval mondjuk megfogtam valamit egyszer és magamban elszámoltam 4ig, aztán engedtem el. Egyébként nem tudom, hogy miért pont 4.


Mára lecsökkent ezeknek a kényszer cselekvéseknek a száma, de még mindig vannak. Van, hogy 10-szer megnézem egymás után, hogy van-e nálam jogsi. Kinyitom a pénztárcám becsukom kinyitom vagy 10-szer egymás után. Kellett már kimennem a suliból, mert azt hittem nem huztam be a féket, mondjuk ez még szerintem nem olyan vészes. A sarkokat nézni szoktam, akár 10 percenként, akár óránként, nem tudom miért, valami rávesz, hogy egy szobában megnézzem a 4 sarkot. Van olyan, hogy a telómon akár több percig nézem azt lefekvés előtt, hogy van-e ébresztő beállítva, wifi ki van-e kapcsolva, van-e alkalmazás megnyitva, hangot is többször ellenőrzöm. Amikor kicsi voltam, lefeküdtem a földre és kb 1 percig néztem, hogy a gépem ki van-e kapcsolva, ma nem fekszek le, de sokáig nézem.


Nem olyan feltűnő, naponta párszor jönnek ilyenek elő, volt olyan nap, hogy például a sarkos ki is maradt, nem olyan vészes, hogy a pislogásaimat is számoljam, de ez sztem OCD.



2020. jún. 15. 02:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Itt elég sok mindennek lehet oka, de mit vársz a sarkoktól?
2020. jún. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!