Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós leszek, vagy már...

Depressziós leszek, vagy már az vagyok? És mit csináljak?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Anyukám súlyos depressziós.Én is sokszor ,főleg szünidőben mikor nincs semmi dolgom,csak a neten lógok,mással nem tudom lekötni magam,és nagyon rossz kedvem van.A családom már fél hozzámszólni mert robbanok.Ezt utólag megbánom,de egyszerűen nem tudok semmit ezellen csinálni.Ha valamin felidegesedek,törnék zúznék mindent,de inkább csak a párnáim fizetnek rá.A barátaimmal örökké veszekszem,és félek hogy igy tönkremegy az életem.
2010. júl. 29. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt írtad anyukád súlyos depressziós, ő is ezeket a "tüneteket" mutatja néha? Tehát, robban stb.?
2010. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez nekem inkább viselkedészavarnak tűnik. Úgy gondolom, ellested anyukádtól a helytelen konfliktus-kezelési módokat és egyéb ilyen rossz viselkedésmintákat. Pszichológus/pszichoterápia biztosan tud segíteni.
2010. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bettineni ***** válasza:
14 eves korom környeken nekem is szelsösegesen valtozo volt a hangulatom. Amit leirtal valojaban a kamasz-serdülö korral együttjaro hormonalis valtozasok hatasara törtenik, valamint most kezdesz szembenezni a vilag komoly problemaival is, nem vagy többe gyermek, felelös vagy magadert, a tetteidert, az iskolaban is nagy a nyomas. Teljesen erthetö, hogy igy erzel. Egy kis torna nagyon sokat segithet es az, ha megtanulsz meditalni, ezaltal az erzelmeidet kontrollalni es pozitivan szemlelni a vilagot. A barataid, ha veled egykoruak vagy idösebbek, akkor pontosan ertik, hogy miröl van szo. De ha ugy erzed, hogy többröl van szo, akkor kerd felnött segitseget, talalj valaki jol ismer teged es akiben megbizol, olyat, akit te kiegyensulyozottnak ismersz, biztos tud tanacsot adni.
2010. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(elsővagyok) igeigen, énis így gondoltam, mivel te könnyen ideges leszel, és ezt ki is adod, veszekszel a barátaidal, ezek nem a depresszió tünetei, a depresszió magadbafordultsággal járna, valamint nem igényelnél külső segítséget, az esetek nagyobb százalékában akik így megkérdezik hogy depressziósak e, annak a nagy százaléka egy ún. "tömeghisztérikus" jelenség, vagy viselkedés zavar, de semmiféleképpen nem neurózis
2010. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mikor kisebb voltam,néha voltak itthon nagy veszekedések,és ahogy láttam h anyám hogy viselkedik,lehet h tudat alatt őt utánozom..Nem tudom.Pszcihológushoz nem akarok menni,mert Szerbiában élek és nem tudom jól a nyelvet.

Elkezdek tornázni,megpróbálok többet kimozdulni,remélem segiteni fog.

És köszi a válaszokat :)

2010. júl. 29. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez tényleg nem depresszió.

Sajnos én is hasonló dolgokat csinálok :S, de én már 24 vagyok és L, nem figyelek semmire, robbanok. Nekem attól van, mert borzalmasan ideges vagyok. Mellesleg valószínűleg depressziós is. De ez nem a depresszió tünete.

Lehet,hogy most válsz tinédzserré, mert ez változó kor.

2010. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!