Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvoshoz forduljak először?

Háziorvoshoz forduljak először?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban trauma ért, amit azóta nem tudok feldolgozni. 2 éves voltam, mikor édesanyám öngyilkosságot követett el. Már egy évvel ezelőtt is voltak problémás időszakok, főleg vizsgák előtt. Nem részletezném a helyzetemet, de már a családom többi tagja is érzékeli, hogy baj van. Több hónapja tart, hogy minden este sírok, nem alszok valami jól és sokszor csak 2-3 órát, ideges vagyok, teljesen demotivált és kiüresedett lettem. Semmi nem érdekel. A nappalok elviselhetők, de semmittevéssel telnek. Az éjszakák viszont borzalmasak. Úgy gondolom, hogy egy semmirekellő vagyok, hogy semmi hasznom, teljesen felesleges és értelmetlen, céltalan az életem. Nem voltam mindig ilyen, de most már én is tudom, hogy ez így nem jó, nem mehet így. A családomnak nem akarok szólni, mert azzal fájdalmat és szomorúságot okoznék, de egyedül sem tudok ezzel megbírkózni. Van egy-két ember, akinek tudom, hogy megoszthatnám, de nekik is van elég terhük.

Ezzel a problémával háziorvoshoz forduljak először? Ő ugye nem szólhat a családomnak? Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy magán pszichiáter segítségét kérjem.



2020. máj. 3. 23:09
 1/3 Vacuolum ***** válasza:
Elmehetsz háziorvoshoz valószínűleg add egy beutalót valamelyik pszichiátriára, de antidepresszánsokon kívül más segítséget nem nagyon fogsz tudni ott kapni.
2020. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen keresd fel a háziorvost, a legnehezebb lépést ezzel meg is teszed, hogy segítséget kérsz! Légy nagyon büszke magadra, amiért felismerted a problémát és változtatni szeretnél! Egyébként feltehetőleg pszichológust fog ajánlani a kerületből, nem fog a pszichiátriára küldeni, azt sürgősségi ellátás esetén szokás. Menj el, hallgasd meg a tanácsát és vagy vele, vagy nélküle de keress fel egy pszichoterapeutát! Ha a pszichológus(ok) nem segítenek, keress egy pszichiátert, aki gyógyszerekkel is tud kezelni. Sok sikert!
2020. máj. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Éppen vizsga előtt állok, ha véget ér és nem "javulok" továbbra sem, akkor szerintem elmegyek a háziorvoshoz.
2020. máj. 4. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!