Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez (gondolkodasbeli...

Mi lehet ez (gondolkodasbeli problema)?

Figyelt kérdés

3 eve egy sokaig tarto bantalmazoi kapcsolatban eltem. Miutan ennek vege lett elkezdtem testi tuneteket produkalni, fej es hasfajast. Depresszios lettem es sokaig nem is ereztem semmit. Se szorongast, se oromot se semmit. Illetve egyfajta szorongast ereztem csak. 0-24ben elkezdtem rosszul lenni. Fulladtam, nem birtam egyenesen ulni es folyamatosan elfaradtam. Illetve hat folyamatosan szorongtam, a gondokataim most is folyamatosan csak korbe korbe jarnak es porognek. A traumas emlekek testi reakciokat valtanak ki es mar nagyjabol elmulni latszanak a tunetek, azonban egy ujabb bantalmazas eleg es (pl olyan szituba keveredek ahol felek, hogy a masik lekiabal ha nem ugy tortenik valami ahogy kene neki) es ujra felerosodnek a tunetek. A hasam mar nem faj, csak feszul, mint allat. Na de itt is vagyunk a fo problemanal ami lekuzdhetetlennek tunik:


A gondolkodasommal valami baj van. Ugy ertem, hogy mintha nem jonnenek gondolatok. Legalabbis ennek volt 1 eve egy szelsoseges peldaja, akkor tenyleg nem volt semmi gondolat se kb a fejembe. Viszont most: a szexualitason keresztul prezentalom, h mi is a szitu. Pl tegnap elkezdtem videokat nezni. Na meglattam egy videot es jott a is a gondokat, h ez a szitu de tetszik es melle jottek a testi erzesek, vagyis felizgultam. Elkezdtem fantazaialni a dologrol es athelyeztem kepzeletben egy masik helyszinre es ujra testi tunetrt valtott ki a gondokat, ujra felizgultam. Na de azota ujra tortent valami es ujra feszul a hasam es most csak ez tortenik: itt tanakodok egy fel oraja de semmi izgato helyszin nem jut eszembe es hiaba sorolok fel ezerfele szexi dolgot egyik se kap bele az erdeklodesem tengerebe, egyikbol sem lesz amolyan tovabbfuzott gondolat ami tenylegesen felizgatna. Nem tudom, h ertheto e. Es ez mas teren is igaz sajnos. Meg egy pelda: gondokatnaplot vezettem sokaig aminek a lenyege, h a szorongasos gondolatokat atkonvertaljuk pozitivabb gondokatokka. Na akkor kb 100bol 3x tortent meg, h nem csak tudatosan konvertaltam at hanem el is indult bennem a felismeres gondokata ami tenylegesen azzal jart, h jee, nem is igaz ez es jobban is ereztem magam utana. Amugy csak irkaltam eredmenyek nelkul. Na es ami a legrosszabb: mindig talalok egy uj, jobb megoldast. Tehat pl itt fel ev utan jottem ra, h pozitivva kell konvertalni a negativ gondolatokat. De en eloszor csak ugy ertettem, h beszeljek szepen magammal. Aztan ez esett le 2 honap mulva, h valszeg nem is errol van szo. Es dolgozatokban is mindent 20x javitok at azota miota ilyen a gondolkodasom. Pl verselemzes: ott is nem jon tudattalanul az otlet, h na vajon miket lehetne mondani az adott versol. Mrtt ugye matekba konnyu, ott eleg szamolni. Ahhoz nem kell otlet, osszefugges kereses. Ezek pedig tudattalan folyamatok. Mikor szorongascsokkentot szedtem akkor kemeny 3 napig ujra normalis volt a gondolkodasom illetve mikor edzettem akkor 1x visszatert a normalisba a gondokkodasom 1 napig. Mi lehet ez es hogyan szabadulhatnek meg tole? 3 eve benitja meg az eletem es a szexualitasom...


2020. márc. 1. 06:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!