Egy autista gyermeknek szabad minden jót megadni? Vagy mennyire szigorúan kell nevelni?
Kb ugyanúgy mint egy átlag gyereket. Annyi a különbség, hogy autista gyerekkel folyamatosan fejlesztésekre kell járni, mozgás és beszéd, érzelmi fejlesztésre.
Bár ez attól is függ, mennyire autista, mik a tünetei. Ha agresszivitás is jellemző akkor pszichológushoz is kell hordani.
Ez egy nagyon széles skálán mozgó betegség. Első sorban támogatni kell, és a készségeit képességeit felmérni és fejleszteni.
A kérdésedre válasz az, hogy egyiket sem.
A megfelelő kommunikáció nagyon fontos. Érdemes elolvasni
Eric Berne "Emberi játszmák" című könyvét, sokat segíthet.
Ez egy érdekes kérdés... Az én lányom csak autisztikus, de nagyon nehéz meghúzni a határvonalat aközött, hogy szemet hunyok vagy nevelek... Nagyon nehéz.
Ezt csak az érti meg, aki sérült gyereket nevel.
Mert hiába akarnám "nevelni" egy bizonyos helyzetben, ha tudom, hogy nem lesz fogékony arra, amit mondok abban a pillanatban. Semennyire. El sem jut az agyáig, hogy így mondjam.
De valamennyire muszáj szigorúnak lenni. 10000x el kell valamit magyarázni, vagy bizonyos szituációkat újra meg újra elmondani neki, és egyszer csak megérti. Tízezdrejére.
Addig csak a türelem és a magyarázat marad.
Sok türelem kell hozzá. Több, mint egy átlag gyerekhez.
Világos, egyértelmű szabályok kellenek (mint minden gyerekhez). Sokat segít a jól strukturált környezet, és a tanítás nyugodt, szilárd és bátorító stílusa (mint minden gyereknél). Büntetni nehéz, mert ha kiborul, akkor az sokkal rosszabb, mint egy hiszti. Ezt ki kell bírni. Fontos az állandóság, tudnia kell, mire számíthat.
Mert ebben a műsorban azt hallottam, hogy nem szabad szinte semmit megadni, mert akkor később nem jár a szülő sikerrel.
Úgy gondolja, hogy az autista gyerek alapból rosszabb, mint a többség, így szigorúbbnak kell lenni vele.
Ha nem kap meg semmit, akkor hamar leszokik a kérésről, mivel azt úgyis elutasítja a szülő. Vagy talán nem is tanul meg kérni.
A semmit sem adok meg, de te tegyél meg mindent hozzáállás annyiból rossz, hogy nem törekszik bizalmi viszony kialakítására, így a szülők nem lesznek biztonságos menedékek.
Engem nagyon szigorúan fogtak, és utólag hálás vagyok érte.
Édesanyám gyógypedagógus (de nem ebben a szakmában dolgozik).
F
Van, aki nem autista, és hálás annak, hogy szigorúak voltak a szülei.
Kedves kérdező, bizonyos dolgokat lehet másként csinálni, ezt a gyógypedagógusoktól lehet megtanulni. De egy gyereknek nem adunk meg mindent. A mániát támogatnám egy bizonyos mértékig.
De ha nem természeted az, hogy szigorú legyél, akkor inkább ne kezdd el. Nem lennél elég hiteles, elég következetes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!