Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy komoly baja van a...

Vanda Morrow kérdése:

Lehet hogy komoly baja van a barátnőmnek? (lent)

Figyelt kérdés

14éves. És alig beszél. Egyáltalán nem szeret kijönni a szobájából. Olyan elesettnek tűnik. Megtört. :( annyira szeretnék rajta segíteni. a szülei nem foglalkoznak vele. És sokat szoktam ott lenni náluk és azt tapasztaltam hogy mikor vendégek jönnek hozzájuk ő teljesen elzárkózik leveri a víz zihál és rosszul van. ez lehet tömeg iszony vagy valami ilyesmi? szerintem komoly baja van.! segítsetek.:S

Lécci normális válaszokat!!


2010. júl. 17. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, szerintem is így látattlanba is baj van vele.

14 évesen nem szabadna ennyire magába zárkóznia.

Szüleinek nem tűnik fel, hogy a lányuk nem nagyon beszélget és barátkozik (mert gondolom azt se nagyon)

Mindeképp szerintem felkéne kereseni egy orvost, mert szerintem a barátnőd fél az emberektől, és nem mer nyitni feléjük (lehet hogy csalódott egyszer valakiben nagyott, vagy csak egyáltalán nem gondolja, hogy ő is érdekes lehet, kevés önbizalom stb)

de szerintem ez ahogy nő egyre rosszabb lesz, azért kéne még most sokat beszélgetni vele, kibeszélnie magától, hogy ha mi a gondja, és ha nem tudjátok megoldani, felkeresni egy orvost

milyen tanuló? nincs esetleg gondja magával (mármint külsőleg?)

2010. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát 3-4 tanuló volt. most megy át másik suliba mert a volt osztályunkban agyon csesztették.


Sztem semmi baja nem lehet magával. szép lány. vékony magas. csak az a baj hogy más bennem se bízik nem engedett ma be a szobájába. kiabált velem. és olyan marhaságokkal gyanusított amiket nem tettem meg.

A szülei csak annyira foglalkoznak vele hogy megtudták hogy "depis" és megfosztották a telefonjától és a gépétől ...szval rosszabbodik a helyzet. :S

2010. júl. 17. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát itt úgy tűnik komoly baj van :s Te a barátja vagy, vagy barátnője?
2010. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sürgősen el kell őt vinni gyermekpszichiáterhez és pszichológushoz. Olyan nincs, hogy a szülei nem törődnek vele, ha ezt így látod, akkor feltétlenül értesíteni kell a gyermekjóléti szolgálatot, akik kirendelnek családgondozót és a szülők "körmére is néznek". A kislánynak kezelésre van szüksége. Így látatlanban nem lehet diagnosztizálni, de súlyos depressziótól a súlyos szociális fóbiáig sok minden lehet.

Ha Pesti vagy, akkor valamelyik gyerekkórház gyerekpszichiátriájára kérjetek haladéktalanul időpontot. Ha a szülők nem egyeznek bele és te nagykorú vagy, akkor vidd el te és a kórház majd értesíti a gyermekjóléti szolgálatot.

2010. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha inkább teljesítményhelyzetben jelentkeznek pszichotikus tünetek, tehát attól fél, hogy nem felel meg másoknak, akkor lehetséges, hogy szociális fóbia.

Lehet elkerülő személyiségzavar is, ilyenkor az ember értéktelennek, semmirekellőnek érzi magát, attól fél, hogy mások kinevetik, így kerül minden ilyen szempontból potenciálisan veszélyes helyzetet. Az elkerülő személyiségzavarnak a többi személyiségzavarhoz képest elég jók a gyógyulási esélyei. Gyakran társul depresszióval.

A szociális fóbiás és az elkerülő személyiségzavaros emberek is ördögi körbe kerülnek, mivel a társas interakcióban mintegy megelőlegezik maguknak a kudarcot, ami ezért be is következik, így még jobban csökken az önbecsülésük.

Meg kell említenem az Asperger-szindrómát is, ilyenkor nemcsak a társas interakcióban vannak anomáliák, hanem bizonyos kényszercselekvései is lehetnek a betegnek, valamint zárt az érdeklődési köre. Az interneten lehet találni Asperger-tesztet, ha jól ismered őt, akkor akár te is kitöltheted a nevében.

Mindenekelőtt meg kell tudni, hogy mindez mikor kezdődött. A testi tünetek utalhatnak pánikbetegségre is. Szóval el kellene vinni egy pszichológushoz/pszichiáterhez/pszichoanalitikushoz. Attól, hogy te azt gondolod, semmi baja sincs magával, lehet, hogy egy nagy baromnak érzi magát.

Ezeket a betegségeket mind lehet gyógyítani - az Asperger-szindrómánál csak funkcionális javulásra van esély, de az alapszituáció megmarad.

Ezenkívül még lehet más is, de én mindjárt ezekre gondoltam. A pontos tünetek és pszichológiai tesztek nélkül nem lehet pontos diagnózist mondani.

FONTOS: NEM VAGYOK ORVOS, CSAK HOBBIBÓL FOGLALKOZOK PSZICHOLÓGIÁVAL. (!!!)

2010. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat.

amint tudom elviszem orvoshoz a barátnőmet.

2010. júl. 30. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!