Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem mindig azt, hogy...

Miért érzem mindig azt, hogy az utcán az emberek engem néznek?

Figyelt kérdés
Mindig azt képzelem, hogy engem néznek az emberek (nem, nem azért, mert azt hiszem, hogy szép vagyok), és ezért nagyon feszélyezettnek érzem magam, s sokszor el is pirulok. Nagyon zavar.. Hogy lehetne az ilyesmit leküzdeni?:/
2010. júl. 16. 17:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
mintha Te én lennék ebből a szempontból komolyan.Hát.. nem gondolkodtál még a pszichiáteren??
2010. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

tudom biztos nem akarsz gyógyszert szedni szorongásra stb..Én sem akartam,de így könnyebb volt.Meg már jo ideje ezzel szenvedtem.Azóta azért érezhetően jobb.

De ha nem akarsz ezzel sehova elmenni,magad akarod kikezelni ezt,akkor amiket már leirtunk,Figyeld meg hogy nem csak téged néznek,mindent és mindenkit,hisz mindenkinek van szeme,nem járhatnak csukott szemmel..:)

Amugy magadról mi a véleményed?Milyennek látod magad pl a tükörben?Ezekkel nincs problémád?(Mert nekem voltak problémáim magammal csak azért kérdezem)

2010. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok gyógyszert szedni..inkább választom a nehezebbik utat, és megpróbálok valahogyan egyedül változtatni ezen. Az elhatározás már megvan. Hát belsőmet értékelem, tudom, hogy különleges ember vagyok (tényleg nem nagyképűség, hanem visszajelzések stb.), viszont nem igazán látom szépnek magam. Hiába mondja család, barátok, hogy az vagyok, de ők egyszerűen elfogultak. Nem vagyok egy bányarém, átlagosan nézek ki, csak nem hasonlítok a csilli-villi cicababákhoz, viszont nagyon hátrányban érzem magam, mert mindenki a külső alapján ítél, és nagyjából leszarják az emberek, hogy jó ember vagyok-e, ha nem úgy öltözködöm, mint egy ribi. :)
2010. júl. 19. 18:15
 24/26 anonim ***** válasza:

értem,megértem hogy nem akarsz gyógyszert szedni,de szerintem ne akarj ribikhez hasonlítani,azok csak egy menetre jók,max kettőre,aztán agyilag zoknik.Persze most általánosságban beszélek.Inkább törődj azokkal akik veled vannak,magaddal.

Sportolj valamit,a jobb közérzetért,az nem árthat.Vegyél egy pár új ruhát,ami tetszik,jól áll,mások szerint is jól áll,de azért hozzád illik,ne akarj más lenni mint amilyen vagy,mert azzal becsapod magadat,másokat is.

Változni lehet,de azért nem olyan drasztikusan gondolom.

Ne törődj az idegen emberekkel,próbáld meg úgy nézni őket,hogy egy semmivel sem többek mint te,ők is emberek.És ha néznek nem baj,csak néznek ki a fejükből.Ne erről szóljon az életed!:)

2010. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
ja és ha ne tán, megint szorongsz közöttük mindennek ellenére,gondolj arra,nem vagy ezzel egyedül,lehet hogy pont aki néz téged ő is ezt érzi.
2010. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsot, igyekszem megfogadni. :) Tényleg hálás vagyok. :)
2010. júl. 20. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!