Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánik. Benzodiazepi...

Szorongás, pánik. Benzodiazepin (xanax, frontin) helyett más alternatíva?

Figyelt kérdés

Igyekszem olyan röviden kifejteni, amilyen röviden csak lehet...

20 éves egyetemista vagyok... És rengeteg problémával küzdök már régóta. Depresszió, öngyűlölet, önértékelés stb...

A 2019 március 30. nap egy sorsdöntő pont volt az életemnek ugyanis akkor éltem át életem legundorítóbb másnaposságát. (Gyakran, nagy dózisban fogyasztok alkoholt). A szokásos kiszáradás, hangulatromlás, rosszullét mellett akkor produkáltam először az előtte gyakorlatilag egyáltalán sosem előforduló tünetet: A fejem szorított. Valamiért úgy gondoltam stroke-om vagy más agyi érrendszeri problémám van, mert zsibbadtam és kicsit duplán is láttam... borzalmas élmény volt. Nagyjából 2 óra alatt folyt le... Mire elmentem volna az ügyeletre elmúlt és jobban lettem, ígx akkor még nem nagyon foglalkoztam többet a témával. Hónapokkal később ismét elkezdtek másnaposság kapcsán pánikrohamaim lenni. Kb. Már hozzászoktam. Aztán jött az egxetem. Nem is ittam kirívó menyiségű alkoholt egy margitszigeti bandázás alatt, mégis előjött másnap a roham. Olyan intenzitással, mint még soha. Akkor már magyon meguntam, így elmntem az sztk-ba. Ott diagnosztizálták a szorongást, pánikrohamot. Akkor a betegszállító elvitt a Semmelweis pszichiátriára, ahol már jobban voltam, így csak egy kellemes beszélgetés vlt a pszichiáterrel, ami akkor rendbe tett. Plusz kaptam egy fél rivotrilt. Sosem éreztem olyat mint akkor. A színek egyből szebbek lettek és életkedvem is volt.

Azóta, mióta Budapesten lakom, rendszeresen előfordulnak kisebb nagyobb szorongási tünetek, igen gyakran tömegközlekedési eszközön... ma is a villamoson elkezdett zsibbadni a bal lábam, persze megint egyből levegő után kapkodás, verejtékezés..

Elegem van. Szeretnék normális lenni. A pszichiáter pszichátriai kivizsgálást és frontint javasolt (a pszichiatriai terapia mocsok drága).

Amíg nem kapok gyógyszert, tudok ismerőstől használaton kívüli Frontint szerezni. De azr olvastam, regeteg káros hatása van, mint a memóriavesztés, terápiás szedés esetén is rászokás... esetleg tudtok valami alternatívát? Kezdeni akarok ezzel már valamit... Kezdi ez a mocsok totálisan tönkrevágni az elétem...



2019. szept. 27. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
citromfű tea, levendula tea, gyógynövényes bogyók, rendszeres sport, napi vízmennyiség a súlyodnak megfeleően, egészséges étrend, próbálj ugyanabban az időben étkezni mindig, elengendő pihentető alvás. És ha lesz lehetőséged, akkor terápia.. mert anélkül szarnak a pofon az egész küzdelem.
2019. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Atarax, Spitomin-ezek nem benzo anxyolitikumok. Nem okoznak függőséget.
2019. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A frontint valóban nem szabad rendszeresen nagyon sokáig szedni, mert rászokás lehetséges, de egyénfüggő, hogy ki mikor és mekkora adagra tud rászokni (a memóriavesztés inkább a nagyon nagy adagok mellett lehet, amit hosszú éveken keresztül szednek). Esetleg meg lehet próbálni csak akkor bevenni egyet, ha érzed, hogy jön a roham ...de ehelyett szerintem érdemes inkább elsajátítani relaxációs technikákat. Ha érzed, hogy elkezded kapkodni a levegőt, próbálj meg direkt lassítani rajta. Hasi légzéssel beszívod a levegőt 3 másodpercig, benttartod 4 másodpercig, majd ugyanennyi idő alatt kifújod ...és ezt addig csinálod, amíg meg nem állítod a rohamot (általában 1-2 percen belül elmulasztja). Egy pszichoterapeuta kifejezetten meg tud tanítani ilyenekre.


Esetleg megpróbálhatod ezt:

[link]


...illetve harmadik lehetőségként ott van a frontinon kívül még egy gyógyszeres kezelési lehetőség, de abba sokan nem szeretnek belekezdeni, ezek pedig az antidepresszáns gyógyszerek egy bizonyos fajtái. Szerintem nem kell tőlük annyira félni, csak a hírük rossz, nálam megszüntették a pánikrohamokat, sőt mondhatni csak jótékony hatásai voltak annak, amit nekem írtak fel (pl. megszüntette a szinte állandó hasmenésemet).


...na és persze ott van a sport, amit szintén meg lehet még próbálni. Minden nap egy jó izzasztó és izomlázat okozó edzés és rögtön nem fogsz agyalni annyit az élet problémáin (és jótékony hatással lehet a rohamokra). Pl. villamoson pont nem fog érdekelni, hogy villamoson vagy, annyira fáradt leszel.

2019. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A sok alkohol tönkrevágja a bélrendszert.... és bizony a rossz bélrendszer szorongáshoz vezet :)


Lehet hülyén hangzik de így van... másnaposan én is szorongok kicsit de van, hogy jobban!

2019. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 áfonyamálna123 ***** válasza:
100%

én is hasonló cipőben járok. amióta felköltöztem Pestre folyamatosan szorongás rohamaim vannak, főleg tömegközlekedésen vagy előtte. a crohn betegségem is kiújult a sok stressz miatt, ami még persze rátett egy lapáttal.

én először is az alkoholt teljesen mellőzném, főleg hogy írtad hogy a rohamok általában másnaposan jönnek. az alkohol eleve egy depresszans, blokkolja a szerotonin átvitelt az agyban ( szorongásos zavarokban vagy depresszióban szenvedőknél már eleve kicsi a szerotoninátvitel az agyban), én az alkoholtól egy órán belül szorongás rohamot kapok, nem is kell megvárni a másnapot.

valamelyik előttem szóló említette a belflora fontos szerepét a szorongásban. nagyon igaz!!! próbáld csökkenteni a nagyon cukros és a nagyon zsíros ételeket valamint a tejtermékeket. egy jobb probiotikum szedése sem árt (olyat kérj a gyógyszertárban amiben több törzs van, ne normafloret, az semmit se ér).

és ha van olyan családtag vagy közeli barát akinek ezt el tudnád mondani, mindenképp tedd meg.

remelem tudtam segíteni.

2019. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd el az alkoholt a koffeines cuccokat és kezdj el sportolni. Masnapossag sok embernél hoz ki pánikot sajnos.
2019. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!