Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy szedjem ki a fejemből a...

Hogy szedjem ki a fejemből a tetüt? Mert apukámnak nem akarom elmondani, hogy tetves vagyok és semelyik család tagomnak és pénzem nincs tetü írtó szerre :' ( :' (:' ( mivel örökre ki tudom szedni őket?

Figyelt kérdés
sziasztok!Sajnos az eggyik szomszéd gyerektől tetves lettem :'( :'( :'( és csak a barátnőm tudja és segít kiszedi nekem a tetüt és a serkét mindig ő nézi a hajam,de nem érünk vele semmit :'( :'(Kérlek segítsetek nekem nagyon FONTOS!!!!!!!!!
2010. jún. 25. 12:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Na? Elmondtad már vkinek, Kérdező?
2010. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
A kérdésedet olvasva eszembe jutott pár dolog. Oké még 13 éves vagy, és szégyenled az ilyesmit, pedig ez mindenkivel előfordul gyerekkorában. Igazából csak azon csodálkozom, hogy nem mered elmondani a szüleidnek. Nincs ezen semmi szégyelnivaló. Kinek mondhatnád el jobban mint nekik, ők neveltek amióta megszülettél, tisztába tettek meg ilyen "banális dolgok", szóval a legkevésbé kéne előttük cikinek tartani ilyen dolgokat. Melletted vannak amióta tudod az eszed. Nemkell fennakadnod ilyen dolgokon, serdülőkorban ha hüvelyfertőzést kapsz is megkell osztanod anyukáddal, hogy segíteni tudjon, mivel ezeket az ember elkapja, anélkül hogy valamit is tudna. És akitől te elkaptad, annak is illet volna szólnia, gondolj bele, így neked tenned kell valamit, hogy legalább tovább ne terjedjen. Na sok sikert, és a szüleid előtt ne szégyelj semmit!!! :):)
2010. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

sziasztok! nem nem mondtam el:( hajat mostam ecettel

egy napra ki is jött belőlem a tetü,de aztán következő nap találtam egy fekete pontot amikor előre lógott a hajam és az nap is hajat mostam ecettel és kövi napra megint lett egy fekete pont a hajamba aztán este hajat akartam mosni ecettel,hogy következőnap már sehova nem megyek senkinek a közelébe,de ... elfogyott az ecet :( és most nem tudok mit csinálni :(

2010. jún. 28. 15:40
 14/20 anonim ***** válasza:
NE LEGYÉL MÁR ENNYIRE BOLOND!!! HA VAKBÉLGYULLADÁSOD LESZ, AKKOR SE FOGSZ APUKÁDNAK SZÓLNI, MERT SZÉGYELLED? Nem te tehetsz róla, nem te hívtad meg a tetüt. De ha nem inézkedsz, az már a te súlyos hibád lesz! Az ecet nem old meg semmit, hiába szeretnéd! Nem véletlenül árulják a tetüírtó szereket! Oldd meg a problémát, ha fáj a fogad, akkor is elmész fogorvoshoz, pedig utálod! NEM ÚSZOD MEG A MEGOLDÁST, vagy szólsz apukádnak és úgy kérsz pénzt, vagy akár kérjél pénzt mozira és abból vegyél Nittifort, de oldd meg! Ha nem akarod, hogy egy hét múlva az egész falu, város vagy akármi rád mutogasson ujjal, hogy tetves!
2010. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igaza van! NE LEGYÉL MÁR ENNYIRE NYÁPIC! >:O

Minden segítséget megkapsz itt mindenkitől, te pedig csak a saját hülyeségedet súlykolod! EZ EGY ÓCSKA KAMU KIFOGÁS, HOGY NEM MER!


Csodálom, hogy a barátnőd még nem hagyott el egy ilyen gyáva nyuszit, mint te! Szánalmas vagy! >:O

2010. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

De most komolyan!

Tedd fel magadnak a kérdést...

MI TÖRTÉNHET, HA ELMONDOD?

Megölnek? Kiröhögnek? Sajnálkoznak rajtad? Vagy mi?



M I T Ő L ˙ F É L S Z ? ? ? ___ M O N D D ˙ K I ! ! !


Írd le ide, mitől félsz, mert sztem addig te nem lépsz tovább, amíg pontosan meg nem fogalmazod, és el nem mondod a félelmeidet vkinek! Írd le! Minél hamarabb!

Mert azt NEM FOGOD TUDNI ELKERÜLNI, HOGY ELMONDD A DOLGOT SZÜLEIDNEK, AKÁRHOGY PRÓBÁLKOZOL!!!


Ha maguktól veszik észre magukon, hogy ők is tetvesek, keresni kezdik a bűnöst, és az te leszel, tehát NAGY BOTRÁNY LESZ, ÉS AKKOR MAJD LESZ IS OKOD SZÉGYELLNI MAGADAT!!! (Most még nincs.)

Ha azonban magadtól mondod el, méghozzá AZONNAL, elkerülheted, hogy esetleg másokat is megfertőzz, (EZ TERJED, MIVEL A TETŰ ÉLŐSKÖDŐ ÉS FERTŐZÉSEKET OKOZ!!!) és egyben megelőzöd a családi nagybalhét is!



Mérlegeld, melyik nagyobb szégyen? Ha elmondod, és a többieket talán megvéded "önmagadtól" (önmagad fertőzésétől), vagy ha nem mondod el, és kiderül!?

Akármelyik ujjadat harapod meg, fájni fog, ezt el kell tudnod fogadni. Csak az nem mindegy, meddig fáj még, és mennyire? Mert később -- ha még tovább vársz -- nagyon fog fájni, míg most még nem annyira.


De ha felelőtlen gyáva hülyeként (azaz... így) akarsz viselkedni, -- mert ez pusztán csak AKARAT és hozzáállás kérdése, -- akkor magadra vess...! ó.Ó

FELELŐTLEN -- mert baxol a családtagjaidra és a környezetedre, nem érdekel, hogy megfertőzheted őket...

GYÁVA -- mert bátortalan vagy és impotens (működésképtelen) a probléma kezelésében,... és

HÜLYE -- mert TETŰ vagy, csak ostoba kifogásokat keresel, ahelyett, hogy végre szembenéznél az elkerülhetetlennel, és megoldod végre a TETŰkérdést.


Sztem baromira nem mind1, mennyi időt töltünk az életünkből boldogan ill. boldogtalanul. Minél tovább vársz, annál xarabb lesz a helyzet, és annál hosszabb ideig leszel boldogtalan. Pedig ugyanazt az időt BOLDOGAN is eltölthetnéd, de te nem akarsz boldog lenni... csak magadat okolhatod emiatt.



Szóval első lépésnek fogalmazd meg és írd le, mitől félsz!? És ne holnapután...


EE

2010. jún. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Attól félek,hogy azt gondolja majd az apukám,hogy jézusom hol járkálhat ez a gyerek ??? Lehet,hogy jobb lessz elmondanom,de ha elmondom akkor mondjátok meg ,hogy mondjam? mit mondjak? és mikor?mikor?hogy?hogyan?
2010. jún. 30. 20:47
 18/20 anonim ***** válasza:

Látom, nagyon erősen szégyellős vagy, és zárkózott is. Hiába mondunk akármi bíztatót, nem hiszel nekünk. Pedig ezt csak te gondolod így! AZT CSAK A TE TUDATALATTID TALÁLTA KI, HOGY A SZÜLEID ÍGY FOGJÁK MAJD GONDOLNI! ENNEK SEMMI ALAPJA NINCS! NEM TUD6JUK, HOGY ŐK VALÓJÁBAN HOGYAN REAGÁLNÁK EZT LE!!!

Te az ő fiuk, gyermekük vagy, nekik meg kötelességük, hogy segítsenek, hiszen a szüleid! Nem tudom, jóban vagytok-e apukáddal? Érzed-e a szeretetét? Na, és anyukád? Ővele milyen a viszonyod?



Hogy mikor mondd el? Tökmindegy, már a kérdés kiírása előtt el kellett volna mondanod, akkor uis nincs dilemma, nincs kérdés.

Hogy hogyan és mit mondj, azt már a [06-25 19:40] is megírta, meg jómagam is a [06-25 21:37]-es hszsomban, ráadásul szó szerint leírtam, mit mondj, olvasd át még1x!


De ha az megnyugtat, akkor nem tudok másként segíteni, írj rám >>priviben egy SkyPE-címmel, vagy MSN-nel, és beszélgessünk el! Nem fogok ítélkezni rólad, te meg ne félj tőlem. Elmondom miért!


ESETLEÍRÁS:

======-======

Korodbéli fiatal srác ennél jóval kényesebb kérdésben nyitott topikot még januárban. Ugyanígy megnyugtattam ott, megígérte azonban, hogy elmondja. Akkor rámírt >>priviben de válasz nuku. Aztán semmi hír róla, áprilisban ismét előkerült a kérdés, ráírtam, aztán néhány nappal később visszaírt GyK-ra, hogy még mindig nem mert elmondani, hiába akarja annyira, nem megy. Megint >>priviztünk, és néhány levélváltás után tényleg rávette magát, hogy kapcsolatba lépjen velem egy internetes csevegőben.

Eleinte csak írogattunk. Aztán miután kiderült, mi a VALÓDI félelmeinek alapja, okozója, miután leírta verbális kapcsolatra váltottunk. Az első néhány napban ro6ul izgult, de megnyugtattam, hogy nincs miért. Belátta, hogy nem kell félnie, így könnyebben megnyílt, és verbálisan is elmondta, kisírta a félelmeit. Jól esett neki, hogy elmond6ta vkinek ezeket, nagyon megkönnyebbült, így másnap rávette magát, hogy beszéljen anyukájával. Beszélt is, aki meg apukáját avatta be. Mindketten megdöbbentek azon, hogy ilyen problémái vannak a saját fiuknak, holott ők azt hitték, minden rendben van.

Apja azonnal intézkedett. Rá 2 héttel szakorvoshoz került, aki alaposan kivizsgálta a kérdéses problémát, kiderült, műteni kell. A beavatkozásra eddig még nem került sor, de már nagyon várja.


Mindent összegezve: A srácnak a tiéidhez hasonló sztereotípiái (negatív előítéletei, kényszerképzetei) voltak arról, hogy mit szólnának a szülei ahhoz, ha kiderülne, milyen problémája, dilemmája van. De ezek csak az ő fejében léteztek, ezek SOSEM voltak valósak, és A TE FÉLELMEID ALAPJAI SEM VALÓSAK!

Az ő szüleit azért kavarta fel nagyon a dolog, mert mivel a srác félt, ügyesen titkolta a problémáit, amiből ők SEMMIT nem is sejt7tek, ezért érte őket derült égből villámcsapásként a hír, és azonnal a gyerekük mellé álltak, támogatták őt. A te szüleid sem vsz. hogy sejtik milyen problémád le7, de hogy mit gondolnak erről, kár lenne ilyesmikről képzelegned, ezzel csak saját magadat zavarod össze, tántorítod el a megoldástól!

Csak egyféleképpen tud6juk meg, valójában mit reagálnának a problémádra: HA ELMONDOD NEKIK!



=======

Ha továbbra sem mersz szólni nekik, írj rám >>priviben bátran! (lap alján a jobboldali sarokban az időkód alatt)

A mailbe másold be a topikod linkjét, hogy tudjam, hol beszéltünk, majd adj meg benne egy SkyPE/MSN-elér7őséget. Felvesszük 1mást és beszélgetni fogunk. Először írásban, majd ha elég bátornak érzed magad hozzá, akkor szóban is.

Nem ítélkezek, és nem képzelgek előre semmiről és senkiről, ezt azok is tudják, akik már régóta figyelik a hozzászólásaimat. De ezen a módon én TUDOK SEGÍTENI abban, hogy megtörd a szégyenérzetedet. Azonban EZ NÉLKÜLED NEM MEGY, CSAK VELED!


Üdv: EE

2010. júl. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy hogy tudsz már egy hete úgy ellenni, hogy fekete dögök mászkálnak a fejedben és irdatlanul viszket. Azért, hogy ez az állapot (ami magától semmiképpen nem szűnik meg)végre megszűnjön, nem jobb lenne kimondani azt az egy nyavalyás mondatot a legtermészetesebb hangon, rögtön, ahogy apukád hazajön a munkából, hogy apa, vennünk kell a patikában tetűirtószert, mert bogarak mászkálnak a hajamban. Vagy csak odaállsz elé, hogy nézd meg, mi van a fejemen, mert viszket, én úgy láttam, hogy van rajta valami.
2010. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
az utolsó köszi a választ,de már a mamám már átnézte a hajamat ,de nem talált semmit és nincsen a hajamba mászkáló tetü szerintem,mert nem viszket,de a barinőmmel találtunk ilyen petéketés hát szerintem az tetü pete vagy serke vagy mi a szent szar az xD
2010. júl. 5. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!