Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy szedjem ki a fejemből a...

Hogy szedjem ki a fejemből a tetüt? Mert apukámnak nem akarom elmondani, hogy tetves vagyok és semelyik család tagomnak és pénzem nincs tetü írtó szerre :' ( :' (:' ( mivel örökre ki tudom szedni őket?

Figyelt kérdés
sziasztok!Sajnos az eggyik szomszéd gyerektől tetves lettem :'( :'( :'( és csak a barátnőm tudja és segít kiszedi nekem a tetüt és a serkét mindig ő nézi a hajam,de nem érünk vele semmit :'( :'(Kérlek segítsetek nekem nagyon FONTOS!!!!!!!!!
2010. jún. 25. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
ecettel mosd meg a hajad és hagyd rajta pár percig
2010. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod egyedül kiszedni.Mondd el otthon, mert valószínüleg már elkapták ők is tőled.

Mondd el,vesztek sampont és elmúlik

2010. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nyugodtan szóljál apukádnak!Nem kell szégyelni!!Mindenki volt már tetves életében legalább 1*.A gyerekeknél meg pláne sűrűn előfordul.Speciális fésű kell az eltávolításukhoz és Nittifor.Máshogy nem fogsz tudni megszabadulni tőle!!!És mást is megfertőzhetsz.
2010. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nem ciki, nyugi! Rengetegen szednek össze hajtetűt innen-onnan. Szólj a szüleidnek, vesznek a patikában tetűirtó szert és pikk-pakk megoldódik a problémád!
2010. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Hali!



Figyu! Először is, nyugodj meg, ne aggódj! Oké? :-)


Azzal hogy "tetves" lettél, sajnos egy olyan probléma került a környezetedbe, amely nagy vszséggel A CSALÁDODRA ÉS akár A BARÁTNŐDRE is átterjedhet. Tudod, ez olyan, mint a nemi betegség. Akaratlanul kapod "ajándékba", aztán megfertőzöl vki mást ucsak akaratlanul, (ha nem is tudsz róla, akkor meg FŐŐLEG!!!)

_ Vedd azt figyelembe, hogyha egy veszélyforrás kialakul és másokat is veszélyeztet, a többieknek uolyan joguk van IDŐBEN tudni arról, hogy MEGELŐZHESSÉK A MEGFERTŐZŐDÉST, tehát KÖTELES VAGY ERRŐL MIHAMARABB SZÓLNI!

ILYENKOR FÉLRE KELL TENNED A SZÉGYENÉRZETEDET, és a baj terjedését MEG KELL AKADÁLYOZNOD!


Tudom, hogy nehéz, de gondolj bele! Megfertőzheted a többieket is, ha most kibúvót keresel a bejelentési KÖTELEZETTSÉGED ALÓL!

VISELKEDJ FELNŐTT MÓDJÁRA! <<:-O

_ Te is elvárnád a másiktól, hogyha veszély fenyeget téged, és arról ő tud, hogy akkor azt IDŐBEN KÖZÖLJE VELED, NEM?

MIT SZÓLNÁL HOZZÁ, HOGYHA -- Urambocsá' és neadjisten -- A BNŐD ELKAPNA vhonnan mjuk VMI fertőzésT, ÉS NEM SZÓLNA RÓLA, te pedig nem tudod, miért viszket a farkad, miért van odalent minden begyulladva és mjuk fájna a vizelés is? S ez az egész benned mjuk vmiféle károsodást okozott, mittomén (legyünk abszurdak) a fertőzés annyira elterjedt a szervezetedben, hogy az már az általános egészségedet, esetleg az ÉLETEDET veszélyeztetné, és még mindig nem szólna?

ÚGY MEGÚTÁLNÁD érte egy egész életre, mert ezzel a gyáva, bexari viselkedésével tönkretette az egészségedet, na de főleg azért, MERT NEM VOLT HOZZÁD ŐSZINTE ÉS SZÁNDÉKOSAN ELHALGATOTT ELŐLED OLYAN INFÓKAT, AMIKRŐL JOGOD LETT VOLNA TUDNI!!! >:-O


<:-o Két rossz közül én a helyedben a kisebb rosszat választanám, vagyis, hogy erőt vennék magamon, nyelnék egy nagyot, vennék egy mély lélegzetet, és leültetném a családomat, és elmondanám nekik, mert joguk van róla tudni!

Ha megvárod, míg a tetű elterjed a családban, az lesz aztán a JÓÓVAL NAGYOBB ROSSZ, a családod pedig roppant ki lesz rád akadva, mert vki elkapta tőled közüllük, te pedig mindvégig tudtál erről, de gyáván hallgattál, és a bnőd is, tehát innentől kezdve ez az egész már őt is érinti!!! >>:-O _ _ ("Bűnösök közt cinkos, aki néma!")



TEDD FEL MAGADNAK A KÉRDÉST!

_ MI TÖRTÉNHET, HA ELMONDOD EZT A SZÜLEIDNEK?

____ Lecsesznek?

____ Megaláznak?

____ Kiröhögnek?

____ Kigúnyolnak?

MITŐL FÉLSZ, PAJTÁS?

VAN-E EGYÁLTALÁN ALAPJA A FÉLELMEIDNEK?


Ezekre a kérdéseidre várom a válaszodat, az ÉLETKOROD megjelölésével kiegészítve!



******

Tudom, most nagyon nem könnyítettem meg a dolgodat, úgy érez7ed, hogy nem melletted állok, és bántani akarlak, pedig ez nem így van! Segíteni szeretnék, mert látom, hogy bánatos vagy, azonban ki kell mondanom, amit gondolok erről az egészről, a TE ill. a TI ÉRDEKE(TE)KBEN, mert EZZEL A DOLOGGAL MINÉL HAMARABB SZEMBE KELL NÉZNED, ÉS EL KELL INTÉZNED! NEM HOLNAP, MÉG MA!!! :-O

Nem akarlak cseszegetni, sem bántani, de ha egy ilyen pitiáner problémával nem vagy képes megbírkózni, mi lesz veled később, Pajtás!? (:-|


Azon kívül erről nem te tehetsz! Nem tudtad, hogy az a gyerek fertőzött, akitől kaptad, a hajtetű pedig úgy tudom a ruhákra is átterjedhet... (..javítson ki vki, ha tévedek...!) Akkor miért te szégyelled magad???

Úgy viselkedsz, mint egy gyerek, akinek fitymaszűkülete van, de azt nem meri elmondani a szüleinek, mert hozzád hasonlóan mindenféle valótlan hülyeséget beképzel magának. Pedig csak fél a megoldástól, ahogy te is! (:-|

Ugye? (:-)



Higgy nekem, Pajtás! Jobban jársz, ha ezt mihamarabb elmondod a családnak. Így neked sem lesz annyira kínos, ha később mégis kiderülne... mert ha így folytatod, akkor ki fog, és akkor botrány lesz, s balhé!

<!> ELŐZD MEG A MÉG NAGYOBB BAJT! NAGY LEVEGŐ, ÉS MONDD EL NEKIK! :-o


És FEL A FEJJEL, PAJTÁS! NE BÚSLAKODJ, NE AGGÓDJ! Oks? :-)

Segítünk! ;-)


Üdv: EE

2010. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a biztatást utolsó te voltál a leg jobb :) köszi,de még mindig nem tudom hogy el-e mondjam,mert olyan ciki,hogy szia apu van eghy rossz hírem :( tetves vagyok

ezt mondjam? vagy mit mondjak?

2010. jún. 25. 14:03
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hali ismét!



Ciki vagy sem... EL KELL MONDANOD NEKIK!

(Ezt csak te tartod cikinek, más nem, éppen ezért a témához, ill. a problémád megoldásához való hozzáállásod itt a baj!)

Joguk van tudni róla függetlenül attól, hogy te ezt cikinek érzed-e vagy sem.

Ez hogy "ciki", ez egy kifogás, amit sokan használnak, hogy kimagyarázzák bátortalanságukat. Te is kifogást keresel, zavarodban pedig szmájlízgatsz, és a megoldást elbagatelizálod, elpoénkodod. Ez márpedig baj.

TESSÉK KOMOLYAN, FELNŐTT MÓDJÁRA HOZZÁÁLLNI! Ez nagyon nem vicces...



Ebben a szituban akármelyik ujjadat harapod meg, mindegyik fájni fog vmennyire. A kérdés csak az, hogy mennyire fog? Meddig engeded, hogy a tetű elterjedjen?


Minél hamarabb elmondod nekik, annál hamarabb túl vagy rajta, annál hamarabb fellélegezhetsz, és annál hamarabb meggyógyulhatsz, ezzel együtt megadod a lehetőséget a többieknek, családtagjaidnak, hogy megvédjék magukat ÉS TÉGEDET IS a fertőzéssel szemben.

Itt az a helyzet, hogy a tetű a te esetedben = egy időzített bombával. Minél hamarabb megoldod, annál jobban jár mindenki, elsősorban te!


Ugyanazt az időt, amit most itt zavart kesergéssel töltesz, tölthetnéd boldogan is, azonban ahhoz felül kell emelkedned a félelmeiden és az általad beképzelt, valótlan alapú szégyenérzeteden, és most, amíg még nyitva van minden, elmondod vmeik szülődnek. A lényeg, ha nem is mindenkit, de vkit a családból beavass!

Ne azzal foglalkozz, hogy most Arial betűtípusban vagy Times New Romanban adod elő, esetleg bariton vagy tenor hangorgánumban,... nem a formalitás itt a lényeg, hanem a szabad információáramlás lehetőségének biztosítása, amit te visszatartasz ezzel a "ciKIFOGÁSSAL".


Mondd el valakimely szülődnek! Tökmindegy hogyan. Csak minél hamarabb! :-o



Előbb már kérdeztem az életkorodat!

Azt is megkérdezném, kivel vagy a legjobb ill. legbizalmasabb kapcsolatban a családodban (elsősorban a szülőkre gtam most...)


Üdv: EE

2010. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

szia! nem láttam,hogy kérdezted volna,de 13 éves vagyok és amúgy a nővéremmel vagyok a legbizalmasabb kapcsolatban,de ő nem velünk él hanem a barátjával csömörön és én budafokon vagyok és amúgyis terhes nem lenne jó ha fel idegesíteném :(

mit mondjak az apukámnak? apu tetves vagyok vagy mi? tudom,hogy nem a megfogalmazás a lényeg,de mégis te mit mondanál ha tetves lennél?:(

2010. jún. 25. 18:13
 9/20 anonim ***** válasza:
Ne azon problémázz, hogy hogy mondod el, hanem az a probléma, hogy van, és meg kell oldani, nincs más megoldás. Az ember a szüleiben bízhat meg legjobban, és az ő kötelességük is megadni neked az egészséges élet feltételeit. "Anyu/apu (szerintem inkább anyu, mert a nők gondosabbak), van egy problémám: elkaptam a fejtetüt a szomszédtól. Vegyünk tetüirtó szert." Erre kell, hogy legyen pénz, szélsőséges esetben inkább ne vacsorázzatok egyszer, de ezt akkor is meg kell venni, másképp a tetüt nem lehet kiirtani, és az egész családodat, környezetedet veszélyezteted, meg te is mást se fogsz csinálni, mint vakarózni. Minél tovább vársz, annál jobban elszaporodnak és annál nehezebb megszabadulni tőlük. A végén még idegenek fogják észrevenni, képzeld el, milyen kellemetlen lenne az! Nittifor kb 1000 Ft.
2010. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig odaírtam, olvasd csak vissza...


Hali ismét!



Értem, bár sztem nincs jelentősége, hogy ki hol lakik, sem annak, hogy most hogy mondod el. Ha csak így mondod el, nyersen... "--Apu, tetves vagyok!" lehet, hogy megkérdezné, hogy most viccelsz, ezért javasoltam, hogy állj hozzá komolyabban, mégha csak 13 éves is vagy.


És az előző 19:40-es hszóló teljesen használhatóan leírta, mit mondj. én is így tenném. Szólj Apudnak, ha vele vagy a legjobb kapcsolatban, ültesd le, és beszélj vele. Szégyelned (most még) nem kell magad emiatt előtt, mert nem tehetsz arról, hogy tetves lettél. Mondd, hogy,...:

"-- Apu! Gyere, ülj le velem légyszi, egy picit beszélgetni! Van egy problémám, nagyon szeretném elmondani, mert le7 titeket is érint7!"

... aztán ha leültetek ...

"--Apu, nagyon kellemetlen nekem ez a probléma, és nem könnyen mondom el neked, hogy úgy vettem észre, hogy vki megfertőzött hajtetűvel. Kb. ekkor vettem észre és nem tudtam korábban mit tegyek, annyira pocsékul éreztem magam, lehet hogy X-ről vagy Y-ról került át, a lényeg, hogy én is elkaptam, és szeretnék megoldani ezt a problémát, mielőtt esetlegesen rátok is átterjedne, éppen ezért SEGÍTS NEKEM, mert nem akarok "tetves lenni!"



Ha nagyon nem megy másként, írd le vmelyik szöveget, és puskázz, mégha szégyellnivaló is szted a helyzet! (Amúgy hidd el nem az.)

Koleszos éveimben ugyanilyen dilemmával küszködött a kauterban, és nem akarta elmondani a nevelőnek, mert félt a megbélyegzéstől. Egyikünk elment vele hozzá, és lelkileg támogatta őt alatta. Képzelld azt, hogy mindnyájan VELED VAGYUNK, és támogatunk abban, hogy minél hamarabb elmondd apudnak! :-)

És most mát tényleg rengeteget segítettünk...



Bár 13 éves vagy, de problémát csak akkor tudsz megoldani, ha felnőttként állsz hozzá, felülemelkedsz önmagadon, és szégyelmeiden és nem bagatelizálod el a dolgot.

Mi mögötted vagyunk! Szedd össze magad, és cselekedj mihamarabb! :-o


Hogy mi volt, majd írd meg itt! Oks? :-)

Addig is... FEL A FEJJEL, és NE SZÉGYENKEZZ, mert nincs miért! HIDD EL! ;-)


Üdv: EE

2010. jún. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!