Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszatérő Hüvelygomba mit...

Visszatérő Hüvelygomba mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hüvelygomba, hüvely gyulladásom van egyfolytában. Nem használ egy hüvelytabi, antibiotikum sem. Mit ajánlotok, mi az a mi bevállt? Hallottam erről a hüvelyzuhanyról(Colpo-Cleaner , Femifit-Lacto, C-C Laktoz, C-C Jód)

Melyiket érdemes használni? Mert ez mind nagyon drága!

Ha elmegyek egy másik város szaknőgyógyászati rendelőjébe, azért fizetnem kell? Ugyan az a megye.


2010. márc. 22. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is,ha gombád van, és van partnered, akkor őt is kezelni kell, mert visszafertőzhetitek egymást.

Ha erről nincs szó, akkor mindenképpen doki, mert a hüvelyzuhany nem elég. (Egyébként ezt is fertőtleníteni kell gombás fertőzéskor, mert ellenkező esetben ez is visszafertőzhet.)

Hááát, ha SZTK-ba (rendelőintézetbe) mész, nem hinném, hogy fizetned kell, de ezt a kartonozóban meg tudják mondani. Tel.könyvben megtalálod a tekszámot, egy telefont megér. Én inkább egy jó maszek dokihoz mennék, aki alaposan megvizsgál, és kezel. Ha pesten laksz, akár tudnék is ajánlani...de ez viszont pénzbe kerül.


Üdv!

2010. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy Candida szűrésre elmenni, mert az is okozhatja a gondot. Én végigcsináltam a 3 hónapos diétát és azóta is figyelek arra, hogy mit eszek, nehogy visszatérjen.
2010. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt a véleményt egy orvos írta le egy cikkben.

"A szervezet méregtelenít


A hosszú időn át fennálló, időszakos fellángolásokkal súlyosbított gyulladásoknál a betegség okai a szervezeten belül keresendők.


Ha az immunrendszer és a hüvely helyi védekezőmechanizmusai legyengülnek, akkor a hüvelyben jelen lévő baktériumok és/vagy gombák – melyek egészséges nőknél is jelen vannak, de panaszokat nem okoznak – túlszaporodnak, és különféle gyulladásos tüneteket okoznak.


• Érdemes tudni! Más esetekben a szervezetben felhalmozódó salak- és méreganyagoknak „köszönhető” a gyulladás. Ilyenkor a kiválasztás szokásos csatornáin keresztül – széklet, vizelet, verejtékezés – a felesleges vagy kóros anyagcseretermékek már nem képesek teljes mértékben kiürülni a szervezetből. Ezért a test – vészreakcióként – további útvonalakat keres, például a hüvelynyálkahártyán keresztül, vagy bőséges menses formájában távolítja el a toxinokat. Ezek azonban erősen ingerlik a szöveteket, és gyulladásos reakciót okoznak, baktérium- vagy gombafertőzés nélkül is."

2010. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Összeállítanál nekem egy alapos méregtelenítő kúrát? Nagyon szépen köszönöm!
2010. márc. 27. 08:19
 5/5 anonim válasza:

Nekem pontosan az antibiotikumoktól jön elő mindig a gombám!

Úgyhogy ha csak az orvos nem írja fel, mert mondjuk annyira beteg vagy, hogy csak az segít, akkor semmi képen se szedd!!Vagy ha nagyon muszáj akkor Normaflore-t is vegyél, mert az helyreteszi a kémiai folyamatokat!

Amúgy, ez most kicsit gusztustalan lesz, de nekem a nődokim egyszer azt javasolta, hogy vegyek egy natúr joghurtot vagy kefírt és mártsak bele egy tampont...utána ezt helyezzem fel....nekem segített!

A hüvely savas kémhatású, de pontosan az ilyen gagyi intim tisztálkodási szerekkel rontunk el mindent, mert túlzottan lúgossá teszik a nemi szervet, ami a baktériumoknak ideális szaporodási feltétel!

Szóval mindenképpen ajánlom a normaflore-t vagy a kefírt...az még akkor is jó ha csak megeszed:)

2010. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!