Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Veszekedés közben a párom...

Veszekedés közben a párom kicsit belevágta a fejem a falba ami elég nagy területen penészes volt, alakulhat ki ettől penész a fejbőrömön vagy a hajamon?

Figyelt kérdés
Sajnos a lakas eleg nyirkos es egy par helyen van penesz.probalunk tenni ellene de eleg keves sikerrel .lehet ebbol valamilyen baj ha utana hajatmosok?
2015. nov. 25. 14:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elárulom a receptet:

Literes virág spricni, 8dl hagyományos (70Ft-os) hypó, 1dl Clorox, 1dl víz. Ezzel lefújod a falat és negyed óra múlva nincs penész. Ha 2-3 hét múlva visszatér, ismétled, egyre ritkábban fog előjönni, ahogy ismétled.

2015. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.nagyon aggódom miatta :( nagyon sok egészségkárosító hatást olvastam róla és egyre inkább aggaszt a dolog...persze a párommal is meg kell oldanunk a problémákat...igazából azon borult a bili nálam h egy közös ismerősünk jött oda hozzám hogy a barátnője felől érdeklődött h adja meg a számát.mire én rákérdeztem és azt mondta h a tesójának akarta a csajt barátnőnek mert h a srác nagyon félénk csak én nem hittem neki és mondtam h menjen a pi..ába..és ezen kibukott h én nem beszélhetek igy vele..de sok olyan sms is volt a telefonjában még régebben h találkozgatni akart valakivel de állitólag nem találkoztak csak beszélték és h a csajnak már nincs is meg a száma
2015. nov. 25. 14:42
 13/14 A kérdező kommentje:
sajnos mindig a legrosszabba nyúlok bele :(
2015. nov. 25. 14:44
 14/14 anonim ***** válasza:

Az a penészgomba, ami a nyirkos falfelületen életben marad, a te száraz fejbőröndön nem fog, akkor sem, ha nem mostál volna hajat a történtek után.


Ha van számotokra egészségkárosító hatása, akkor az az, hogy a penészes falról szabad szemmel nem látható gombaspórák kerülnek a lakás légterébe, amik egyes gombafajoknál mikotoxinokat (mérgező anyagokat) termelnek, amik belélegezve belélegezve irritálhatják az orr nyálkahártyáját, a szem kötőhártyáját, felső légúti panaszokat, bőrgyulladást és allergiás tüneteket idézhetnek elő.


Ha érdekel, erről itt olvashatsz részletesebben:


[link]


Mondjuk ha nekem verné a párom a fejemet a falba "nevelési célzattal", akkor a penészes fallal együtt hagynám hátra.

2015. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!