Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bélférgesség vagy csak a...

Bélférgesség vagy csak a cseresznyében lévő kukac?

Figyelt kérdés

Nagyon megijedtem, amikor tegnap gilisztaszerű akármiket láttam meg a székletemben, mielőtt lehúztam volna a wc-t.

Tudom undorító az egész téma, de tanácstalan vagyok. Az orvosom meg szabadságon van.

Neten utánakerestem a bélférgesség témának, de olyan kinézetű giliszta akármit nem találtam. Azt tudom utólag, hogy a cseresznye, amit nagy mennyiségben ettem pár napig, az kukacos volt. Az az izé is haosnló kinézetű a székletemben., szóval olyan 3-5 mm hosszú, bordázott , ovális testű fehér, és valamelyik a tetején picit barnásabb, valamelyik tiszta fehér.


az oldalon a 4. kép: [link]


Az rémísztett meg leginkább, hogy 5-6 db-ot is találtam a székletemben, és egyet félretettem gy újságpapírra, és másnap még mozgott.


Tényleg bocsánat, de elég undorító volt!



2015. jún. 14. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
hát ez bizony nem a cseresznyében lévő kukac, hanem bélférgesség. de nyugi, ezt lehet kezelni.
2015. jún. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez tényleg az, és kezelhető :) egy macskából 8 métert vettek ki :D
2015. jún. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de laikusként annyit tudok, hogy amit elfogyasztunk, és ebben az esetben cseresznyét, az a gyomorba jut. a gyomorban gyomorsav van, ami segít a bevitt ételek emésztésében. VAgyis ha te kukacos cseresznyét ettél , nagyon esélyes az, hogy a sok kis kukac a gyomorsav martaléka lesz.

Így adott, hogy a székletedben nem lehetnek még élő cseresznye kukacot. Ha ez kiesik akkor marad a bélféreg aminek számtalan fajtája van. Hétfőn nem árt egy orvosi vizsgálat.

2015. jún. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. jún. 14. 02:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel bélféreg, menj dokihoz, nehogy megfertőzd a családtagokat! Egyébként nagyon egyszerűen kikezelhető, ne aggódj!
2015. jún. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
AHogy írják, a cseresznyében lévő kukac megemészthető, a gyomorsav szétmarja, mellesleg jó fehérjeforrás is. :D Ha viszont a székletben mozgó férgek vannak, az sajna bélféreg, én is írtózom az ilyenektől és minden parazitától...
2015. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is cseresznyézés után 1 nappal(ez tegnapelőtt). Azóta lesem a wc-t, de sehol semmi. Én 2 db kukacot találtam,meg is kérdeztem egy dokit, szerinte lehet a cseresznyében lévő kukac. Mondjuk az enyémek határozottan döglöttek voltak. De azóta tényleg semmi, pedig 3x is voltam. Ha egészben lenyeltük, vajon nem éli túl???Holnap megyek dokihoz, és leírom mi volt
2015. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 éáé ***** válasza:
Végül mi volt?
szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!