Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Évek óta többször kiújuló...

Évek óta többször kiújuló nőgyógyászati gombás fertőzés esetén mit csináltok? Egy darabig Canesten krém és/vagy tabletta, de ha ismét visszajön egy-két hónap múlva? Candida kúrát elkezdtek?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mennyire szigorút? Valakinek múlt el teljesen így vagy csak éppen addig lett jobb, míg nem eszik újra egy pizzát,pl.

2015. febr. 26. 15:00
1 2
 11/14 anonim válasza:

A Candida-kúra nem segít, az általános elgombásodás inkább immunprobléma, de egy kicsit azt is erősítheted, főleg C vitaminnal.

Sajnos még a lábujjak közötti gombafertőzéstől sem könnyű megszabadulni, hát még a hüvelygombától.

Nekem lenne egy javaslatom, naponta kétszer, esetleg reggel, meg este enyhén ecetes vízzel irrigálhatsz, de talán nem csak ecetes víz jöhet számításba, hanem gyenge hiperolos oldat, az jó gombaölő, de ezt kérdezd azért meg a patikában, mert az erős hiperol károsíthatja a nyálkahártyát (az ecet is), szóval kérdezz rá, a koncentrációra főleg, meg hogy javasolják e ők is!

2015. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Ha a nőgyógyász kitenyészti, hogy ténylegesen mi a baj (az is lehet, hogy nem gomba, hanem baktérium - ezt CSAK A TENYÉSZTÉS tudja kimutatni), akkor fel fog írni rá olyan gyógyszert, kúpot vagy tablettát, ami ki fogja ölni a baktériumot vagy gombát. DE! AMI A LEGFONTOSABB: miután a gyógyszeres kezelésnek vége, MINDEN ESETBEN HELYRE KELL ÁLLÍTANI A HÜVELYFLÓRÁT!!!! Ha beszedted a gyógyszereket, elhasználtad a hüvelykúpokat vagy tablettákat, vegyél a gyógyszertárban helyreállító kúpot vagy tablettát! Pl. Lactinelle, Lacto-feel, Vagilact-Q stb.

Mivel, ha kiöli a bacikat és a gombát, azzal együtt a jó bacikat, a lactobacillusokat is kiöli a gyógyszer, ezeket helyre kell állítani ahhoz, hogy utána ne tudjon újra elszaporodni a gomba. Gyógyulást kívánok Neked!

2015. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi, most ott tartok,hogy voltam orvosnál, tenyésztés eredménye gomba. 2 darab 500mg-os Canesten kúpot kaptam. Most jónak tűnik. Kérdés megint meddig. Az orvos azt mondta,hogy sajnos ez egy nagyon általános probléma, és valakinek segít az étkezés megváltoztatása, valakinek nem. Már csak éppen azt nem mondta,hogy semmit nem tud tanácsolni. Ha kijön nőgyógyszat és kezelés. De hogy megszüntetés örökre? Ez nem kerül szóba... sőőőőt... azt mondta,h akinek egyszer kijön, valószínű többször ki fog. :/
2015. márc. 18. 21:19
 14/14 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem:

Már azt is hallottam orvosoktól,hogy elvileg a flórának is magától helyre kell állnia, nem szükségszerű a flóra helyreállító használata.

De persze, ezen ne múljon. :)

2015. márc. 18. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!