Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak addig? (hüvelygo...

Mit csináljak addig? (hüvelygomba)

Figyelt kérdés
Hüvelygombám van és a nőgyógyászomtól csak jövőhétre kaptam időpontot! Sajnos nem volt rá elég időm,hogy megkérdezzem tőle mivel enyhíthetem a kellemetlenséget!Azon gondolkozom,hogy elmegyek és veszek Canesten kombit,amiről eddig csak jót hallottam! Szerintetek enyhíthetek vele valamit ?

2013. jan. 24. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha fertőzésed van, azonnal menj és ne várj, sürgős esetnek minősül, időpont nélkül fogadnak vele a nőgyógyászaton!

A Canesten több okból sem jó a te esetedben, egyrészt mert csak candida gomba által okozott fertőzésekre jó és ha neked nem csak azzal a gombával van dolgod, akkor nem fogsz helyrejönni.

A másik pedig az, hogy egy körültekintő orvos csinál tenyésztést, hogy kiderüljön milyen kórokozó van a hüvelyedben és ha te a tenyésztés előtti napokban bármilyen gombaölőt használsz, eredménytelen lesz a tenyésztés.

Kívülről kenheted Canesten krémmel, az jó lehet addig is, míg holnap orvoshoz kerülsz és az nem befolyásolja a tenyésztés eredményét sem.

2013. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Már meg vettem ,de akkor a kúpot kihagyom és csak a krémet fogom használni!Holnap akkor mindenféleképpen megpróbálok eljutni a nőgyógyászhoz!
2013. jan. 24. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy nem feleslegesen akarlak orvoshoz küldeni, csak saját tapasztalat alapján írtam.

Nekem volt olyan, hogy pont péntek délutánra jöttek elő a hüvelygomba ismerős tünetei, de hová rohanjak ugye péntek délután, nálunk olyankor már nincs rendelés a nőgyógyászaton, így elmentem a patikába és vettem én is Canesten combit. Nagyon jó volt, 3 nap alatt rendbe is jöttem...vagyis gondoltam én. Ugyanis a 4. nap lett egy vizenyős folyásom, kb. mintha bepisilnék. Mentem is egyből a nőgyógyászatra. Kérdezi tőlem az orvos, hogy honnan vettem én, hogy candida gomba által okozott fertőzésem van és nem más, mert hogy a Canesten csak arra jó? Mondtam, hogy nem vettem én sehonnan, de péntek délután az volt az egyetlen esélyem.

A doki hiába csinált tenyésztést, eredménytelen lett a kúp miatt, de ezt mondta is, hogy valószínűleg ez lesz, így kaptam tablettát, ami széles körű gombás fertőzésre volt. Illetve nem csak én, hanem a férjem is.

Ha neked is van párod, akkor neki is kérj kezelést.

Illetve a kezelés végén használj hüvelyflóra helyreállító tablettát vagy kapszulát helyileg, hogy ne jöjjön újra vissza, mert a gombaölő fel fogja borítani a hüvelyflórádat!

Jobbulást kívánok!:)

2013. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!De ma vettem észre,hogy bő sűrű rózsaszínes folyásom van,amitől nagyon megijedtem!A menstruációm úgy mond tegnap múlt el és nem is értettem a dolgot mivel a menstruáció alatt kezdett előjönni ez a viszkető érzés!Félek,hogy komoly bajom van.
2013. jan. 24. 20:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel elmentem a kórházba és azt mondták,hogy időpontra tudnék menni február 4.én!Mivel sürgősségibe csak terhes vagy erősen vérző mehet!Rettenetesen dühös lettem.Ha már nem vérzek és nem is vagyok terhes felőlük mindegy kínlódjak csak hátha rosszabbodik a helyzet!Nem tudom mit csináljak.Elmegyek a patikába és megkérdezem a patikust mit ajánlana a problémámra lehet több segítségemre lenne!Nem bírok már várni jövőhétig sem két hétig!Teljesen ki vagyok már bukva,nagyon aggódom
2013. jan. 25. 11:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Canesten Kombi UNOt adta a nő,hogy ezt használjam!Remélem valamit hatni fog
2013. jan. 25. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez durva! Pedig ez is sürgősségi ellátás alá tartozik, mivel ha nincs kikezelve, komoly gyulladást is tud okozni. És nem csak a szeméremtesten, hanem belsőleg is.

Én a te helyedben beszélnék a betegjogi képviselővel, mert el kellett volna, hogy lássanak!

Amúgy ebben az esetben akkor tényleg próbáld meg a Canestent, remélem segíteni fog!

2013. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy,és köszönöm a segítséged! :) Talán jobb a helyzet most,de várom a holnapot,hogy mennyire lesz sikeres ez a Canesten!
2013. jan. 25. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!