Ti mennyit jártok dokihoz?
Annyit, amennyit szükséges.
Ha az ember beteg, akkor nem a legbölcsebb dolog saját magára hagyatkozni. Nem azt mondom, hogy egyből halomra kell szedni az antibiotikumot, de a ló másik oldalára sem kell átesni. Ha te is orvos akartál lenni - és volt is hozzá megfelelő biológiai tudásod - akkor tudnod kell, hogy van nagyon sok olyan betegség, amit bizony kezelni kell, kert anélkül súlyos, akár életveszélyes szövődményei is lehetnek. Most nem egy kutya közönséges megfázásról, meg holmi 3 nap alatt elmúló torokgyulladásról beszélek. Egy tüszős mandulagyulladás kezelés nélkül okozhat kellemetlen szövődményeket. De elrettentő példaként osztálytársam édesapja az életével fizetett azért, mert fél vállról vette a tüneteket. Igaz, extrém eset, és szerencsére nem mindennapos, de ha az első tünetek jelentkezésekor elment volna orvoshoz, jó eséllyel még ma is élne. Én azóta inkább megmutatom magam az orvosnak, legfeljebb azt mondja, hogy semmi bajom, mint hogy a nemtörődömség miatt valami komoly bajom legyen.
Az antibiotikumokat meg nem kell agyba-főbe szedni. Ezt az orvos is tudja, legalábbis az értelmesebb biztosan. Sőt, sokan nem is preferálják a sok antibiotikumot. Az orvostól is meg lehet kérdezni, hogy feltétlenül szükség van-e antibiotikumos kezelésre, vagy esetleg elég-e az ágynyugalom, meg a forró mézes-citromos tea.
Azon kijelentésedben pedig, miszerint attól nem vagy beteg, hogy nem mész orvoshoz, némi megszépítő túlzást, és erős logikai bukfencet vélek felfedezni.
Sajnos sokat, mert cukorbeteg vagyok, így extrán figyelek a szövődmények elkerülése miatti vizsgálatokra is.
Így:
- 3 havonta belgyógyásznál a cukorbetegség miatt
- évente szemészet szemfenék vizsgálat
- vérvétel 2-3 havonta
- vesevizsgálat félévente
- ha valamit találnak, akkor további vizsgálatok
- mivel szívműtét vagyok, ezért 2 évente kardiológia
- fogászat évente
- plusz nőként évente rákszűrés
Igen, megvan a kellő biológiai tudásom, ezért is váltottam profilt. Ma az orvostudomány arról szól, hogy minél több tünetre minél több kemikáliát írhassanak fel, amiknek a mellékhatásaira újabb tünetek jelentkeznek. Magára a betegségre a kutya se kíváncsi. Nekem 25 éve 1,5-2 évet adtak. És hiszem, ha rajtuk múlik, igazuk is lett volna. Senki ne értsen félre! Tisztelem és szeretem az orvosokat. Az életüket tették fel mások gyógyítására, és nem ők tehetnek róla, hogy az egyetemek nem azt tanítják, amit kellene, hanem amit a szponzorok (a gyógyszergyártók) diktálnak. A legnagyobb jóindulattal, őszinte segíteni akarással öltek volna meg engem is, ha nem veszem kezembe a sorsomat.
Az antibiotikumot ki kellene tiltani a gyógyszerek listájáról. Olyan, mint a középkorban az érvágás. Nincs még elég baja a betegnek, rúgjunk még bele egyet-kettőt mi is, hátha jó lesz neki. Arról nem is beszélve, hogy manapság már bakteriális fertőzésre is felírják, holott tudvalevő, hogy a baktériumok a leginkább hajlamosak a mutálódásra, azaz a rezisztens törzsek kialakulására, és komoly veszélye van annak, hogy nem marad fegyver a kezünkben ellenük. Fájdalomcsillapítót adnak a fejfájásra, holott annak a leggyakoribb oka egyszerű dehidratáltság. Tömik belénk a koleszterincsökkentőket, a legnagyobb jóhiszeműséggel...
És mégis mivel kezelnél ki, pl. egy felfázást?
Itt sok öngyógyító van, és mindegyik azt írta a végére, hogy amikor már sírva véreset pisilt, mert a gyógynövény nem segített, akkor az antibiotikumtól már 1 nap alatt jobb lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!