Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy enyhítsem az ekcéma...

Hogy enyhítsem az ekcéma tüneteit?

Figyelt kérdés

Voltam már sokszor bőrgyógyásznál a Heim Pálban, de a krémek kb 1 hónap után nem használnak, ilyenkor még erősebbet ír fel, és megint csak 1 hónapig használ...

Kb 2 hete már minden este bekenem ilyen ápolóval (ez is bőrgyógyásztól van), húzok rá kesztyűt, hogy ne kenjem mindenhova... De ma az egész kézfejem tiszta pöttyös lett, sírok annyira fáj... Pedig hideg levegőn se voltam, általában olyankor jobban kijönnek... Mi lesz, hétfőtől...?! Áhh :'(


15/L


2010. jan. 2. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Calciumot probaltad mar? Marmint pezsgotablettat.
2010. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, de most azonnal megyek és veszek be, köszi :)
2010. jan. 2. 19:22
 3/10 anonim ***** válasza:
A calcium tenyleg jo es meg vmi.Dietazz!!Nalam a candida dieta mindig hasznal.
2010. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nekem is volt ekcémám, pár éve bármit kenhettem rá smemit sem ért! Eleinte én a bőrgyógyász által felírt krémeket használtam, de mikor nem történt változás abbahagytam! Ráadásul én fodrász tanuló voltam akkoribn , víz vegyszerek folyamatosan érték a kezem, nagyon rossz volt! Aztán a suliban a tanárnőm javasolta hogy próbáljam meg az aloe verát! Nem hittem neki mert valahogy sosem hittem ezekben a hálózatépítős dolgokban, de aztán mikor elbeszélgettünk rájöttem hogy igaza van: mivel az ekcéma egyfajta allergia, belülről jön, így belülről is kell kezelni! Így elkezdtem inni egy gélt, szedtem rá 2féle tablettát plus a krémje és a szappanja! Először rosszabb lett(kb 2 hét) de aztán egyre jobb, és fél év alatt teljesen elmult! Most már több mint egy éve fodrászként dolgozom és max 2-3 havonta jön ki de 1 nap alatt elmulik és épphogy csak viszket! Mellesleg már nem szedek rá semmit!

Remélem segítettem ezzel a kisregénnyel, ha érdekel bővebben a termék írj privit :)

2010. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem is ekcémás a bőröm. Nekem az Eucerin 3% Urea testápolót ajánlotta a bőrgyógyászom, és előtte használtam az általa felírt krémet. A lényeg szerintem a megfelelő hidrálás hosszútávon. Semmi bolti terméket ne használj tusoláskor, fürdéskor. Kérj hidrofiles fürdetőkrémet, ne az előre gyártottat tubusban, hanem amit helyben készítenek. Amikor kávézni és dohányozni kezdtem, akkor erősödtek a tünteteim, ha te is élsz ilyesmivel inkább ne tedd, erősíti a tüneteket.
2010. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Van itthon ilyen fürdetőkenőcs vagy mi, amit babáknál használnak, de képtelen vagyok elviselni, hogy tiszta zsír a bőröm.. Csak szappant használok, kézmosásnál is az utóbbi időben, de akkor visszaállok erre a fürdetőre, hátha ez is segít valamennyit...

2010. jan. 2. 19:51
 7/10 anonim válasza:
Régen nekem is rossz volt, hogy ezt a fürdetőkrémet kentem tusfürdő helyett magamra... de már megszoktam, ésa bőröm is, lemosom ugyanúgy mintha tusolózselé lenne vagy ilyesmi, és utánna a bőröm nem zsíros. Az eucerinnek van egy olajos tusfürdője, esetleg próbáld meg.
2010. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia

Szinten zenesz :)

Palmolive, Dove, JohnsonandJohnson,Nivea stb mind olyan anyagokat tartalmaz amitol meg rosszabb lesz!Ezeket meg szappan formajaban se hasznald!Arckremek,kezkremek, tonikok, stb szinten!Szintetikus etelek, sok cuor is kedvez neki :(

Egyik ismerosom vega lett azota ekcemaja es asztmaja is elmult :)

Masik napi 2.5 L vizre eskuszik.

Sztem mindenkinek sajat maga kell kitapasztalnia ezt :(

Sok sikert es jobbulast!

2010. jan. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hugom BIO -szelént szed rá,szóval vitaminokat olyant amiben a szelén,a C-vitamin is benne van,na és a többi is.

Mióta szedi a vitaminokat, azóta nem jön ki rajta az ekcéma, 47 éves !!

2010. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem több mint 10 éve van ekcémám, és Hozzád hasonlóan semmi nem használ neki. Intenzív stressz hatására (is) időnként vissza-vissza jön. De ha nem vagyok sebes, akkor a hegek látszódnak. Ezek sz'tem nem fognak eltűnni. Nekem pár éve a Pelsano med kenőcs segített átmenetileg. (Napraforgóolaj alapú, recept nélkül is kiadják.)
2010. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!