Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz a testvéremmel és...

Mi lesz a testvéremmel és gyermekeivel? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tüdőgyulladással került kórházba a nővérem 2napja. Ma már el is különítették,és megállapították,hogy vmi baktérium okozta. Vért köhög,genny jön föl neki. Van 3 gyermeke,az egyik 3hetes!!! Nagyon aggódom,mert ők nincsenek beoltva tbc ellen. Van ok az aggodalomra? Lehet,hogy már ők is betegek,csak még nem tudják?

Meg fog gyógyulni??? Mire lehet számítani?

Van valaki aki hasonlót már átélt? mármint az ilyen tüdőgyulladást??

Köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 12. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Nem minden tüdőgyulladás TBC, még 1000 másik baktériumtól is lehet vért felköhögni, vagy a kórházban már kimutatták a TBC-t?

2. Minden újszülött kap BCG oltást (kötelező), így elvileg TBC ellen védettek (bár vannak új variánsok), de ismétlem rengeteg kórokozó okozhat ilyen tüneteket, melyek ellen nincs/nem kaptak oltást.

3. A felépülés attól függ, hogy mi okozza a tüdőgyulladást, és annak miyen gyógyszer rezisztenciái vannak, illetve milyen erős a beteg immunrendszere.

4. Vagyis ebből a kérdésből nem derül ki semmi olyan, amiből érdemlegesen lehetne válaszolni a gyógyulást illetően, valamint, hogy milyen eséllyel fertőződhettek a gyerekek...

2009. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Sajnos ők-a gyerekek nincsenek beoltva tbc ellen,mert amerikában élnek,és ott nem oltanak ez ellen. Ezért aggódom. Nem mondták még a baktérium nevét,csak,hogy baktérium.

Azt hittem,hogy a tbc az általánosan tüdőbaj ellen véd,kvázi mindenféle tüdőbetegség ellen.... Én mint laikus,tudatlan e téren, így gondoltam...

2009. dec. 12. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!