Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Annyira nehéz a testvéremmel,...

Annyira nehéz a testvéremmel, hogyan kezeljem az ilyen konfliktusokat?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élő, felnőtt „gyerekek” vagyunk, három generáció együtt. (Ezt a mindenki menjen külön dolgot, ezt kérem ne erőltessük, mert többszöri próbálkozás is kudarcba fulladt.) Közös a családi vállalkozás, ezért is élünk egy rakáson. Sajnos a bevételek lecsökkentek, a költségek megnövekedtek, hogy csak ebben a formában tudunk szinten maradni.

De a lényeg: a húgom állandóan a múlton rágódik, mindenkivel kapcsolatban tele van ezer éves sérelmekkel, frusztrációkkal. Én, mint a bátyja mindig próbáltam őt megérteni, megmagyarázni dolgokat, de mára eljutottunk oda, hogy egyszerűen igyekszem kerülni, mert úgy érzem, hogy reménytelen vele bármit is megérttetni. Szerinte apánk az, aki minden rossznak az alapja a családban. Ha más a véleményem, akkor én is megkapom a vádaskodásokat, hogy vele szemben védem apánkat. Ha bármit szóba hozok, a tesómnak mindig van kész panelja arra, hogy sajnáltassa önmagát és mindenkire kivetítse a frusztrációit. Én segítenék neki feldolgozni sok mindent, de képtelenség, szinte mindenre megvan a kész panelja, hogy ő a kis megnemértett, aki mindenkiért kitette a lelkét is és soha senki nem értékeli, nem tiszteli őt. Egyfelől sajnálom, mert a testvérem, másfelől meg lassan a testvéri szeretet kezd bennem megbomlani iránta, annyira frusztrált, konok és negatív. Mit lehet ilyenkor csinálni?


2011. ápr. 11. 13:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocs a rossz kategóriáért, a mentális egészség-hez kapcsolódna.
2011. ápr. 11. 13:30
 2/2 tetris ***** válasza:

Az az ember, aki harcban áll az egész világgal, az elsősorban önmagával áll szemben. A húgod valami miatt nem képes elfogadni magát olyannak, amilyen. Ezért keres állandóan valami vitatkoznivalót, ezért nem képes elengedni a régi sérelmeket.

A hugod életében van valami momentum, amit képtelen lelkileg feldolgozni, és ezt a problémát kivetíti a családtagokra.

A megoldás a pszichológus, aki segítene neki feltárni, aztán feldolgozni a sérelmeket, és megbékélni önmagával. Szakmai segítség nélkül marad ilyen "sündisznó".

2011. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!