A kutyám megnyalta a szemem, mos megfájdult és nem tudom
teljesen kinyitni. Ez baj?
Figyelt kérdés
Nagyon megdörzsöltem utána és igazából azt hiszem, ezért fájdult meg, de nem biztos. Alapvetően ugyanolyan jól látok vele. Van okom aggódni?
2013. aug. 15. 09:46
1/7 anonim válasza:
Igen baj, a kutya szájában elég sok baktérium van, ezeknek semmi keresnivalójuk az ember szemében. Menj el a szemészetre, mielőtt nagyon begyulladna, és a látásod is sérülne. Ha fáj, nem tudod rendesen kinyitni, az épp elég indok hozzá.
2013. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Minden szemetet megeszik, antibiotikum kellhet rá mert rossz esetben meg is vakulhatsz. Nem hinném, de jobb az óvatosság!
2013. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
A (kutya)nyál tisztító, enyhe antibakteriális hatású, így némileg segítheti a sebgyógyulást is. A XXI. században azonban semmi esetre sem a kutya nyálát alkalmaznám emberi sebek gyógyítására. Inkább a dörzsöléstől fáj.
2013. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A kutyanyál nem tisztít, nem antibakteriális. Az emberi nyálban is vannak ilyen hatású összetevők, a száj flórája ehhez alkalmazkodott. Hülyeséget nem kellene írni ha már nem tanultál mikrobiológiát!
2013. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Még férget is kaphatunk tőlük:
A Diplylidium caninum, a legáltalánosabban elõforduló galandféreg a kutyák egyharmadában megtalálható [az angol agár (Greyhound) esetében a fertõzöttség 75%-os is lehet]. A köztes gazda lehet a bolha vagy a tet. Nagyon ritkán elõfordul, hogy az a gyermek, aki lenyeli a Dipylidium caninum közbülsõ stádiumú alakjával fertõzött bolhát, maga is fertõzötté válik. A Dipylidium caninum 30-70 cm hosszúságú, jellegzetes uborkamag alakú, ízekbõl álló galandféreg. Scolexén négy szívóka van. Az utolsó petékkel telt ízek vöröses színek. Az ember is könnyen fertõzõdhet velük. Az állat fekvõhelyén a bélcsõbõl kikerülõ petetokokat a bolhalárvák veszik fel. A metamorfózis során a bolhalárvák bolhákká alakulásával az onkoszférás növekedése megindul, belõlük alakul ki a kriptocisztának nevezett galandféreg lárva. A kutya szõrzetén, nyelvén szétharapott galandféreg lárvát tartalmazó bolhák lehetnek, melyek a kezünkre tapadhatnak, ha az ilyen kutyákat simogatjuk vagy ha a kutya a kezünket nyalogatja. Innen a lárvák könnyen bekerülhetnek az ember májába, majd a bélcsatornájába.
A kutya minden szart megeszik. Szó szerint értem ezt, hiszen valóban szüksége van rá. A nyála ugyanis nagy mennyiségben tartalmaz pennicillint (lévén az ősei dögevők), és így baktériumok nyelése nélkül nem tudna rendesen emészteni. Most aztán fel van adva a lecke, hogy mire jó a kutyanyál. Hiszen alapból gyógyít, viszont, mivel minden szart megeszik, akár feztőzhet is.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!