Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A csutortokon megsimogattam...

A csutortokon megsimogattam egy kobor macskat s mig simogattam hozzam kapott mintha harapni akarna, azelott a kezemet megnyalta. Nagyon felek h veszett volt, s en utana ettem a macskanyalas kezemmel? Azt irjak h nyalkahartya utjan is terjed.

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 00:40
 1/5 A kérdező kommentje:
mit tegyek?most pentek ejjel van:(
2009. nov. 14. 00:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért simogatás után és étkezés előtt megmostad a kezed?Ha nem akkor is kicsi bár megvan rá az esélye hogy elkapsz kaphatsz valamit.Minden kisebb nagyobb városban van orvosi ügyelet.Ha esetleg rosszul éreznéd magad menj be és ad rá valamit.Ha viszont szappanos vízzel megmostad nem lesz bajod tőle.:)
2009. nov. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja ügyelet hétvégén éjszaka is szokott lenni vagyis nálunk van pedig nem nagy városban élek.
2009. nov. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sztem nem lesz semmi bajod...

veszettséget akkor kapod el ha a véredbe kerül a virus.

Azaz ha megharapott volna úgy hogy vérzik a kezed és a nyála a sebbe kerül.

Egyébként is ritka a veszett macska és kutya.

Sőt pl. Zala megyében évek óta nem regisztráltak veszett rókát.

2009. nov. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem mostam kezet
2009. nov. 14. 09:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!