Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt már benned kullancs?

Volt már benned kullancs?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 19:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%
Persze, nem is egy. Azt mondjak az okosak, h 72 ora kb az, ami alatt el kell tavolitani. Orajarasaval ellentetes iranyban csavargatod, és jo ha zsirral bekened, h ne kapjon levegot. NEM A KULLANCSOT csavargatod, hanem csak ugy a popojat mozgatgatod. Amert ugy latod, h nem er semmit, nem kell megjedni, mert csak ugy kipottyan egyszercsak. Nem kell megijedni, ha idejeen kiszeded, és NEM SZAKITASZ BELE SEMMIT, akkor nem lesz semmi bajod. Van nalunk ilyen mondas, h ami nem öl meg, az csak erosit.
2009. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Volt,de csak egy,az is ma :/

Táborban voltam,(utolsó nap)szám háborúztunk az erdőben..

2010. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 huntah válasza:

Anyám, itt mindenki 10 éves? Erdőben előfordul, idén kifejezetten sok van, mondják. Kutyából csak idén már 10-nél többet szedtünk ki, figyelni kell rá erdőjárás után főleg, de kertben is. Magamon évente párszor találtam, sokat járunk erdőben. Az ember hamar megérzi magán, mert viszket. Mivel ezek kicsik, csipesszel téptem ki, kézzel nemigen lehet megfogni. Nem tekergetem, ha fertőzött volt, akkor teljesen mindegy. A fej beszakadása nem fertőzött kullancsnál is okozhat egy pici gyulladást, de hamar elmúlik, nem félek tőle. De általában nem szakad be a feje. Egyszer kipróbáltam, befeküdtem egy kád vízbe és egy idő után magától kijött. Viszont utána baromi nehéz volt összenyomni a kád szélén, vizesen nagyon csúszik. Nem fullad meg a vízben!

Erdőjárás előtt ajánlott sok fokhagymát enni, azt nem szereti. Állítólag a D vitamint se. Szukuval és hasonlókkal be lehet fújni magunkat, de az erdő szélén hagyott kocsit is ám, mert azon is van emberszag, bemászik, hazaúton meg beléd, így könnyű a dolga.

2011. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!