Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi értelme van a vény nélkül...

Mi értelme van a vény nélkül is kapható antibiotikumok, lázcsillapítók árusításának?

Figyelt kérdés

Azon kívül persze, hogy vkik meggazdagodjonak. Ha így edzetjük a baktériumokat, akkor hamarosan kifogyunk a hatásos szerekből, szerintem. A lázat pedig csak kb 39 fölött érdemes csillapítani, akkor meg már rég az ügyeleten a helye a betegnek (ha előtte nem járt még az orvosnál)...

A fájdalomcsillapítokról is hasonló véleménnyel vagyok, de fájdalom gyakrabban \'adódik\' orvost nem igénylő esetekben is, szóval, azt úgy-ahogy értem.


2009. szept. 29. 04:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A lázat 39 fok alatt is érdemes csillapítani, nem értem, miről beszélsz. A vény nélkül kapható gyógyszerek nagy előnye, hogy aki pontosan tudja, mi a baja és milyen gyógyszerre van szüksége, annak nem kell fél napot a rendelőben töltenie, amíg hozzájut a recepthez.
2009. szept. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vény nélkül kapható antibiotikum!!!

Az egyszerű láz- és fájdalpcsillapítónak meg ott kéne lenni

minden boltban. A lázat addig is csillapítani kell amíg

orvoshoz kerülsz. Nem mindenki budapesti, vidéken ez sokáig

eltarthat.

2009. szept. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Van vény nélkül kapható antibiotikum. Az orrba és a légcsőbe kell befújni, és helyileg hat. (a légcsőben, tüdőben, és az arcüregben) Nekem nagyon hatásos volt. A nevét sajnos nem tudom.
2009. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvoshoz vagy ügyeletre lázas gyereket vittem, megkérdezték, mit adtam eddig neki. Mondtam, hogy semmit, ide jöttem azonnal. Jól leb.sztak, hogy azonnal lázat kell csillapítani, már otthon ez legyen az első dolog.

Azóta lázcsillapítok otthon, sőt, ha nincs más tünet, nem is rohanok orvoshoz, mert többször volt, hogy nem volt más tünet és annyi volt a "gyógyítás", hogy csillapítsam a lázat. Amit meg is értek, mert ha nincs más tünet, akkor mi a szöszömet mondjon még csórikám orvos???

2009. szept. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

pl. ezért:


" Egyes melegvérű gerinceseken és embereken in vivo végzett kutatások azt sugallják, hogy a láz elősegíti a szervezet fertőzésekből vagy más súlyos betegségekből való felépülését. Elméletileg a láz az evolúció során azért maradt fenn, mert előnyt biztosít az egyed számára. Az bizonyos, hogy egyes immunválaszok felgyorsulnak a magasabb hőmérsékleten, egyes szűk hőmérséklet-preferenciájú patogének pedig lefékeződhetnek. A végkövetkeztetés úgy tűnik az, hogy mind a láz agresszív kezelése, mind a hőmérséklet kontrolljának teljes hiánya káros lehet. Ezért minden esetnél egyénileg kell elbírálni, mi a jó megoldás."

Wikipédia

2009. szept. 29. 08:23
 6/15 A kérdező kommentje:

Vagy ezért:

[link]

2009. szept. 29. 08:53
 7/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ebben megtalálható az a bizonyos 39 fok is...

2009. szept. 29. 09:06
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]

A lázcsillapítók ellen most abbahagyom az érvelést, olvassatok :)

2009. szept. 29. 09:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Lázfóbia? Bocs, te hülye vagy. Ha influenzás vagyok és 38 fokos lázam van, nem azért nyomom le, mert fóbiás vagyok, hanem azért, hogy jobban érezzem magam, és tudjak koncentrálni, gondolkodni stb. A wiki-cikk, amit belinkeltél, nyilvánvalóan propaganddanyag, nem enciklopédiacikk (a magyar wiki tele van ilyen szeméttel, ezért nem érdemes használni).
2009. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, propagandaanyag... :)

Ne légy nevetséges! Biztosan valamelyik gyógyszergyártó folytat propagandát a saját termékei ellen. Így képzeled?Minden érintett félnek érdeke a kémiai lázcsillapítás (gyógyszergyárak, gyógyszertárak, egyéb gyógyszerárusító helyek, még a túlterhelt orvosok is, az államnak sem kerül pénzébe, sőt, adó...), csupán a betegeknek nem érdekük. Befolyásos beteglobbi?

Mellékeltem még két linket, az nem Wiki... gyermekgyógyászok levélváltása, valamint egyikük majd negyven hivatkozással ellátott cikke.

2009. szept. 29. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!