Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak, hogy abba...

Mit csináljak, hogy abba maradjon a hasmenésem és mitől lehet a tüneteim alapján?

Figyelt kérdés

Szombat reggelre egy kicsit rosszul voltam, hányinger, fejfájás, enyhe hasgörcs. Enni szinte semmit nem tudtam egész nap. Estére hányás, hasmenés, végtagfájdalom hidegrázásom volt. B6 a hányást megszüntette.

A hasmenés azóta is fenn áll. Szinte pisilek a fenekemen...

MI lehet ez? Mit szedjek, hogy végre jól legyek? Aktív szén csak pár órára hat.



2013. ápr. 18. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami fertőzéssel lehet szerintem dolgod. De ha már szombat óta tart, talán nem ártana meglátogatni egy orvost.

Amúgy a tünetenyhítésen kívül pl. szigorú diétát tartasz? Mert ilyenkor csak háztartási keksz, párolt rizs és főtt krumpli javasolt, plusz a gyomor védelmében ajánlott a probiotikum szedése. Tejet ilyenkor például kifejezetten kerülni kell, mert az fokozza a hasmenést.

Szóval ha tartod a diétát és szeded a széntablettát is, esetleg még megpróbálkozhatsz másfajta székletfogóval, de ezek ellenére nem javulsz, akkor pedig lehet hogy valami komolyabb fertőzéssel van dolgod, amit esetleg jobban ki kéne vizsgálni és célzottan kezelni. Mert van olyan fertőzés, aminél pont az a cél, hogy minden kijöjjön a székletürítés folyamán és olyan betegségnél pl. pont nem szabad székletfogót szedni.

És persze sok folyadékot kell inni a kiszáradás elkerülése végett.

2013. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hétfőn ettem héjában főtt krumplit, este ugyanezt átforgatva egy csepp olajon. Azóta rendesen eszem, de nem nehéz ételeket. Eleht akkor ez abaj? Egyek csk krumplit, rizst, kekszet? Puffasztott rizst lehet?
2013. ápr. 18. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem árt orvoshoz menni, mert ha nem múlik el 1-2 nap alatt akkor valami vírusos vagy bakteriális nyavalya lehet. Ilyenkor viszont kifejezetten nem ajánlott hasfogót szedni rá, mert nem tud kiürülni a szervezet, és elhúzódhat a betegség. Esetleg szén tabletta + diéta, sok-sok folyadék (víz, natúr tea).
2013. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amíg tart a hasmenés, addig diétás étrendet kell tartani. Ha elmúlik, rendeződik a széklet, utána lehet fokozatosan visszaállni a normál étrendre.

Olajat meg felejtsd el! Csak simán főtt krumpli. Rizs, keksz. És szerintem a puffasztott rizs is mehet.

2013. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!