Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítsééég! Mit gondoltok,...

Segítsééég! Mit gondoltok, miért volt véres a wc-papír? = ( ( Létezik hogy kutyaszőr miatt?

Figyelt kérdés

én most ki vagyok akadva!!! már korábban is ráakartam kérdezni arra h valóban igaz-e amit apukám mondott: ha véletlenül többször is lenyelünk (pl.étellel) hosszú szálú kutya szőrt, akkor az valamiféle bélgyulladáshoz vezet ?! vagy lehet h nem is ezt a betegségfélét mondta, nem tudom, nem emlékszem rá pontosan de béllel kapcsolatos...


szóval most ahogy voltam wc-n és kitöröltem a fenekem véres volt és olyan kocsonyásféle kis darabka is társult hozzá =SS olyan volt mintha megjött volna, de hátulról jött... egyből a kutyaszőr jutott eszembe és amit apum mondott, lehetséges hogy amiatt, mert óhatatlanul is belekerül a kajánkba a kutyaszőr és sajnos lenyeljük???


am igen.. tudom h gusztustalan a szőrt "enni", de nem kezdem el magyarázni h hogyan is kerül oda =S


ja és tuti h nem azért vérzett mert erőlködtem...


2009. szept. 22. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Amire Apud gondolt az a vakbélgyulladás, ami legtöbbször hajszáltól, szőrszáltól van, de olyankor nem vérzik a feneked hanem annyira fáj a hasad hogy menni nem bírsz. Ilyenkor mentő, vagy orvos, és kiműtik.

Szerintem nem kell ennyira aggódnod, a vérzésnek semmi köze ahhoz hogy most lenyeltél e kutyaszőrt vagy sem! Nekem MINDIG vérpettyes a WC-papír amikor nagy dolgozok, nem vérzik, csak apró vérpettyes. Sokat járok WC-re kidörzsöli a papír, attól.

Ha nem fáj a feneked, és te sem vagy rosszul, akkor nincs semmi baj, túlreagálod.

2009. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
korod? amugy nyugodtan fordulj anyukádhoz (v apudhoz). Mondd el neki mit tapasztaltál, segíteni fognak!!
2009. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Aranyér, vagy csak felrepedt valamiért. esetleg csak valami gyümölcsdarab volt.

Ha többször előfordul, akkor valami belső vérzés, akkor viszont sürgősen orvoshoz!

A kakiban van, vagy a bőrödön?

Ha a székletben van, az a gond. Ha csak a nyílásnál. az magától gyógyul.

Talány szilvamagot nyeltél és felsértette. Vagy dióhéjat.

2009. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ma egész nap fájt a hasam, fel voltam fújódva, azt hittem h terhes vagyok (még tesztet is vettem) ennyire rosszul még nem voltam mint amilyen a mai nap volt és akkor hazajövök wc-zek és tessék, az eredménye kicsit drasztikus volt számomra, mert még sosem volt velem ilyen...
2009. szept. 22. 20:27
 5/13 A kérdező kommentje:
18 vagyok és nem a szüleimmel élek, hanem a barátomnál és drága kutyaszerető anyósommal aki miatt nyelesgetem le a szőrt.... továbbá nem szoktam erőlködni, nincs aranyerem sem, nem szeretem a szilvát, és mostanában csak almát eszek, aminek a csutkáját adom is egyből a csincsilláimnak, szóval mag kizárva... mint mondtam sosem volt még ilyen és belülről jött, szóval a wc-csésze is véres volt a kakitól... és még most is fáj egy picit
2009. szept. 22. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fáj a hasad most is? mert ha igen, vakbél, és menni kell az ügyeletre akkor!!
2009. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen egy picit, de ott lent, a fenekemnél...
2009. szept. 22. 20:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Aranyér vagy végbélrepedés okozhatja.
2009. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék orvoshoz! Nem ciki, az egészségedről van szó!!!!!
2009. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül aranyér. A páromnak pl. a végbélnyílásánál lett valamitől egy kis seb, és néha kivérzik, és attól véres a papír. Mi is azt hittük, hogy aranyér, de a doki mondta, hogy nem. Általában akkor vérzik ki neki, ha keményebb a széklete. Akkor sérti fel ezt a kis sebet. De a vakbél tényleg nem játék. Nekem is volt, és én sem akartam elmenni egyből dokihoz. Amikor viszont bementem, olyan állapotban voltam, hogy egyből műtöttek is. A doki szerint pár órám volt hátra. Nem szabad várni vele. A műtét is annál nehezebb. Tessék azonnal elmenni.
2009. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!