Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vakbél mitől gyulladhat be?

A vakbél mitől gyulladhat be?

Figyelt kérdés
Mitől perforálhat?
2012. okt. 3. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Az esetek többségében az vakbélgyulladás elindítója a féregnyúlvány vakbélbe szájadzó nyílásának elzáródása. Az elzáródást kiválthatja idegentest, székletrög vagy besűrűsödött nyák. Más, a béltraktus gyulladásával járó megbetegedések folyományaként is begyulladhat a vakbél. Máskor a nyirokszövet megduzzadása zárja el a féregnyúlvány kimenetét. A féregnyúlványban normálisan is jelen lévő baktériumok hatására körülírt gennygyülem keletkezik, a gyulladás beszűri a vakbél falát is.


Attól perforálhat, ha nincs idejében feltárva, és a meggyűlt genny utat tör magának a szabad környezet felé.

2012. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/vakbelgyulladas/262
2012. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: nem hivatalos, de tapasztalat: amikor nekem vakbélgyulladásom volt (hatodikban), rövid idő leforgásda alatt a 11-12 éves korosztályban járványszerűen söpört végig ez a baj. Kb. egyharmada az osztálynak beteg lett, pár hét alatt.


Amikor a kórházban voltam, sok más ötödikes-hatodikos is benn volt ezzel a bajjal, nem csak osztálytárs. Az egyik doki megjegyezte a kóráházban, hogy bizonyára megint valami vírus van, és valamiért pont erre a korosztály volt fogékony erre a vírusra.


Semmiféle orvosi könyvben nem olvastam, de tapasztalat, ezért leírtam.

2012. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!