Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kicsit meg vagyok fázva,...

Kicsit meg vagyok fázva, kicsit fáj a torkom és vasárnapra nagyon meg kéne gyógyulnom. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mondjatok légyszi jó módszereket, hogy meggyúgyuljak.
2011. nov. 3. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Pihenj minél többet, igyál mézes-meleg teát, vegyél a gyógyszertárban torokfertőtlenítőt. Ha nincs lázad, koradélután menj ki sétálj egy fél órát, lehetőleg csendes, nem túl forgalmas helyen.

Ezenkívül még egy praktika, leginkább estére. Egyél hagymát. Én ha megfázom vacsorára nagyon sok hagymát eszek. Nekem pl. a fokhagyma és a vöröshagyma a legjobb. A hagyma egyébként tisztítja a légutat.

16/L

2011. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bírod az aszpirint, vagy a paracetamol tartamú gyógyszereket, az sem árt. Este behagymázol, megvacsorázol, jó forró fürdő (a fekete tea estére nem jó, mert a legtöbb ember nem tud tőle aludni), és utána egy aszpirin. Izzadsz egy-két ilyen éjszakát és valószínűleg vasárnapra sokkal jobban leszel. C-vitamint és Calcimot is egyél ( a Ca segíti a C-vitamin felszívódását), és lehetősleg kevesebbet sétálj és töbnbet legyél az ágyadban. Sokat szellőztess és takadr be a torkodat. A kamillás inhalálás sem árt, ha szereted, illetve ha van infralámpád, az is nagyon jó.


Ha bírod a hársfa- és hasonló gyógyteákat, az a legjobb. Hársfatea mézzel. A többit már mások is leírták.


Jobbulást!

2011. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lehetőséged van rá, maradj otthon, feküdj, igyál napi 2 litert, szedj sok c vitamint, s próbálj meg nem stresszelni. Ha a szervezeted tud pihenni, akkor könnyebben gyógyulsz. Vegyél grapefruitmag kivonatot, iszogasd, az is vírusölő, s természetes szer.
2011. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

2 kiskanál BIO(!) almaecet + 2-3 kiskanál méz 1-1,5 dl vízben elkeverve.De nagyon jó,ha az almaecettel gargarizálsz (0,5 dl víz,2kk.alamecet)

* Az almaecet gyorsítja az anyagcserét, így a fogyáson kívül javítja mind a fizikai (vérkeringés, végtagok vérellátottsága), mind a szellemi állapotot (koncentráció, szellemi vitalitás).

* Serkenti az emésztést, és részt vesz a szervezet zsírbontó folyamataiban.

* Baktériumölő hatása tisztítja a szervezetet, amitől egészségesebb lesz a bőrünk, hajunk.

* Felélénkíti a sejtlégzést, és csökkenti az idő előtti öregedési tüneteket.

* Elpusztítja a bélfalon lévő baktériumokat, amelyek emésztési zavarokat, felfúvódást vagy székrekedést okozhatnak.Olvasd el a linket amit küldtem!

[link]


Jobbulást!

2011. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, ez őszintén nem nagy gond. Mi, családban ezt sose tekintettük betegségnek. :) Őszintén, szerintem egy ilyennel nem kell otthon pihenned. Talán annyi, hogy ha elmész, jobban öltözz fel.


Sok-sok zöldség és gyümölcs - még van, és jobb, mint a tabletta. Mondjuk azért tablettás vitamin se ártana most.

Fokhagyma evése, akkor, amikor aznap már nem mész emberek közé.

A sós vizes orröblítés is sokat segítene most.

2011. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2011. nov. 3. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!