Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a hüvelygomba soha nem fog...

Ez a hüvelygomba soha nem fog elmúlni? Aki tud kérem segítsen!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves lány vagyok. 19 éves korom óta élek nemi életet, és életemben egy férfival voltam eddig, és valószínűleg vele is maradok. Hűségesek vagyunk egymáshoz. A problémám az h mióta együtt vagyunk egyre több problémám van ott lent! Már több mint 1 éve szedek fogamzásgátlót, és szinte biztos vagyok benne h ez miatt jön ki újra és újra a hüvelygombám! Nagyon el vagyok keseredve! Volt már hüvelygyulladásom is, és rendszeresen hüvelygombám, mint pl. most is. Nem tudom mit tegyek! Már nem hiszek az orvosi készítményekben, ezer félét próbáltam már! Azok segítségét kérem akik voltak esetleg vannak hasonló helyzetbe és tudnának nekem tanácsot adni h mit tehetnék!
2009. márc. 7. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Candida diétáznod kell. Talán örök életedben! Semmi édesség, meg a többi finomság hanyagolása:( Nekem is állandóan hüvelygombám van már egy éve, pedig még csak most leszek 15, és szűz is vagyok. És mindig menzesz előtt közvetlenül, állítólag a sok édességtől. Pedig én aztán nem is eszek mindennap! Remélem sikerül megszabadulnunk tőle:(
2009. márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

elvileg nem kellene így maradnia.Az biztos hogy vannak makacs gombák amikkel akár évekig küzd az ember,re teljesen reménytelen szerintem nincs.Nam tudom pontosan miket próbáltál már ellene,én csak ötleteket tudok adni.Nem lehet hogy a párod is megfertőződött és öt nem kezeltétek,mert nála nem járt tünetekkel,mert a visszafertőződésnek ez oka lehet.Vannak jó hüvelyöblítő készítmények.gyógynövényes fürdők is használhatnak pl:ülő fürdő levendulás ill konyhasós .konyhasós fürdőt ajánlanak a gyógyfürdőkben is különböző nőgyógyászati betegségekre és gyuladásokra.A foghagyma és a teafaolaj rendkívül nagyhatású vírus és gombaölő.Esetleg ha a fehérneműidet is szeretnéd sterilizálni,használj a mosásnál öblítő helyett lkb 10-20 csepp levendulaolajat,szerintem az illata is jó,és tényleg nagyon jó fertőtlenítő.

ezeken kívül nem nagyon tudok mit tanácsolni,remálem azért sikerül meggyógyulnod!

sok sikert!

2009. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves 2. válaszoló, legutóbb amikor ilyen problémám volt a páromat is kezelték, egy ideig jó is volt, nem volt bajom most meg megint:( Köszönöm a segítségeteket! Aki tud még hasznos ötletekkel szolgálni kérem írjon!
2009. márc. 7. 20:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én bizony hasonló helyzetben vagyok/voltam.

15 évesen volt ez első gombám, több, mint 10 éve. Azóta évente többször meglátogat. Tavaly 3-szor volt.

Az én tortúrám:


Kúpok, kenőcsök, gyógyszerek: minden márkát ismerek. Nekem is egy partnerem van és soha nem is volt más, így szegény ő is minden alkalommal gyógyszert kap, nehogy hordozza a gombát és én újra elkapjam. Ez fontos amúgy!


Ami nekem használt: Évente egy injekció kúra, ami 5 alkalom kéthetente, nem drága és nem vészes. A nődoki írta fel(nekem ő is adta be). Ez egyfajta tejsavas védelemmel látja el a hüvelyt. Sokáig nyújt védelmet, volt hogy hosszú-hosszú hónapok, évek is jutottak a jóból. :)


Másik dolog: Soha nem megyek közös fürdőbe, még véletlenül sem.

Külön intim törölközőt használok. Gyakran váltok fehérneműt(napi 2), lepedőt (hetente), pizsamát (heti 2-2). Nem okoz gondot, megszoktam.

Soha nem ülök rá nyilvános wc-re(gondolom más sem)

Wc előtt is mosok kezet.

Hetente irrigálok, és intim szappant használok.


Körülményesnek, macerásnak tűnik, de nem az...így alakulnak nálam a mindennapok, nem tudok mást tenni.


Most kismama vagyok és nagyon remélem, nem szedek össze már ilyet. Dokim mondta, hogy vannak nők, akik egyszerűen hajlamosak erre, míg mások hírből sem ismerik.

Ennyi bajunk legyen...szokták modani.

Mindenesetre oda kell figyelni, nekem már ebből adódóan méhszáj sebem is volt pár éve. :S


Szóval, pontosan tudom, min mész keresztül és együttérzek!

Minden jót kívánok, erre az injekcióra kérdezz rá a dokinál!

2009. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz adójának: valószínű azért a menszesz előtt jön elő,mert olyankor a hüvely ph értéke lúgosabbá válik,ami a gonbáknak nagyon kedvező,ezt tejsavas hüvelyöblítőkkel ki lehet védeni,de az orvost kellene megkérdeznie róla,hogy az ő esetében pontosan hogyan kell azkalmazni,mert a menzesz alatt úgy tudom nem szabad használni.A cukros kajcsik valóban nagyon vonzóak az erjesztőgombáknak
2009. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvános fürdőktől valóban tartani kell.masszőrként dolgoztam,most kismama vagyok,és rengeteg fertőző emberrel találkoztam akik mint akinek semmi baja ,van hogy mezitláb bokáig szinte rohadó gombás lábbal végigsétálnak a fürdő folyosólyán,az meg hogy a vízbe is belemennek kész életveszély utánok bemenni,főleg a gyógyvizes medencékbe.ahol a kedvező hőmérséklet még plussz kecsgtető ráadásul a sok idős,de akár fiatal ember is akik nem ismerik azt a kifelyezést hogy WC,legalábbis a kisdolgok elvégzésére...sokszor figyeltük hogy sokan egész nap ki sem moccannak a gyógymedencéből,pedig a szükség azért rájön az emberre.Sajnos azt kell mondanom,hogy tisztelet a kivételnek,de az emberek 70-80%-a igénytelen higiénés szempontból,vagy inkább a fürdőkbe járókra értandő ez,mert akinek van igénye az meg sem meri kockáztatni hogy egy ennyire ...helyre betévedjen mint egy gyógy v bármilyen fürdő.

köztünk dolgozók közt elterjedt az hogy reggel 10 után már közveszélyes a vízbe bemenni,bár én egy olyan fürdőben dolgoztam ahol melegebb nyári napokon 4-7 ezer ember is megfordult.

Az a lényeg hogy fürdőben mindig mielőtt és miután ki/be megy az ember a vízből,alaposan zuhanyozzon le tusfürdővel!!

2009. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is szenvedek vele. Szerintem próbáld meg azt,hogy szedj egy kúrát gyógyszerekkel,és a befejeztével candida-diétázz. Elméletileg így nem kellene visszajönnie(hacsak nem mész fürdőbe stb.). Nekem is minden jó volt egy ideig így,aztán kb.2 napig ettem elég sok édeset,és visszajött... szóval így. Ha kerülöm az édeset,akkor nincsenek is tüneteim amúgy.


Sokan hangsúlyozzák,hogy a szervezet túlsavasodása az oka,nézz utána a lúgosításnak!

2009. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!!!! Aranyosak vagytok h megosztottátok velem a tapasztalataitokat!:) Így már könnyebb lesz felvennem a harcot a gombával! Az egyik válaszoló említett egy injekciót, rákérdezek a dokimnál mindenképpen! Amúgy nekem is akkor rosszabbak a tüneteim ha sok édeset eszek, azt hiszem elkezdem visszafogni magam. Köszönöm mégegyszer!!!! És aki még tudna segíteni kérem írjon!
2009. márc. 7. 21:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is candidam van... biztos neked is, mondjuk nalam mar majdnem elmult, dietaztam még mielőtt a doki látott volna, mert netről diagnosztizáltam a candidát... majd hetekkel később (mikor meg elmentem dokihoz és a vizsgálat eredméyne meglett) doki azt mondta, csak vegyem be ezt meg ezt... el fog múlni, nem kell diéta meg semmi.. már 2/3át beszedtem és megint kiújult az ekcémám is meg hüvelynél is visszajött, bár emésztésem rendben van... rengeteg kellemetlen tünete lehet... népbetegség... sokan nem sejtik,hogy az agressziv, kedvetlen hangulatuk nem egészséges, szó szerint. igyál sok sok vizet,egyél naponta több gerezd foghagymát, (én vizzel veszem be, mert nem szeretem az izét) nekem ez segitett, gyógyszeres kezelés előtt... most meg már nem abbahagytam az efféle, házi praktikákat, de azt hiszem mégis az a nyerő. lány (és acukrot tényleg kerül, ha nem is tartod be a candida diétát, elég nehéz és dárga is szerintem:( )
2009. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A párod megcsal... vagy gombás a lába...

lábvakarás után a f@szátt vakargatja,ettől is kiujulhat neki. Vagy megcsal,és attól ujul ki neki,amit rendszeresen tovább ad neked. huzass vele kotont,vagy ne szeretkezz vele. ha ugy elmulik akkor a párod a hibás

2012. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!