Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek úgy el lehet...

Szerintetek úgy el lehet kapni a hányós-hasmenéses vírust, hogy egy ilyen betegséggel küszködő ember mellett ülsz fél órát a buszon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 18:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem csak én létezek a világon.

Ha meg annyi hely volt a buszon, miért nem ültetek ti arrébb?

2011. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mert mikor leült mellénk, nem látszott rajta semmi különös. Meg mi ültünk belülről. Nem mondom, hogy nincs igazad, mert neked is igazad van. De ezek a kórházi rossz élmények minden nap eszembe jutnak. Állandóan rettegek, hogy elkap valamit, és megint mehetünk...
2011. márc. 22. 19:14
 13/22 anonim ***** válasza:

Tök jó,hogy elvitázgattok a semmin kb,de a kérdésre még válasz mindig nincs,pedig engem is érdekelne.

Egyébként szerintem így nem igazán tudod elkapni,max ha puszit ad,vagy ilyenek... legalábbis én úgy tudom,hogy ez cseppfertőzéssel terjed,meg azzal,hogy összefogdoz a beteg tárgyakat...ezért kell a nagyon sok kézmosás ilyenkor,meg az alapos szellőztetés. Javítsatok ki,ha nem így van,mert engem is érdekelne a válasz!

2011. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A sűrű kézmosás az alap. Nálunk még itthon is kórházi kézfertőtlenítős szappan van. Remélem hogy nem lesz semmi baj. Amúgy nem tudja valaki, hogy meddig terjed még ez a vírus? Tudom, hogy mindig van ilyen a levegőben, de gondolom, hogy van egy időszak, amikor kevesebb a megbetegedés.
2011. márc. 22. 19:29
 15/22 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban,mikor kérdeztem (mert én is állatira be vagyok tojva ettől), azt mondták,általában március végén,április elején már azért jócskán csillapodik a dolog,olyankor kifejezett járvány már nincs,mint mondjuk a november-február időszakban.De ettől még persze ugyan úgy el lehet kapni,csak akkor kevesebb az esélye. Nekem ezt mondta a patikus néni,meg azt,hogy probiotikumokkal meg multivitaminokkal és persze a sűrű kézmosással meg némi odafigyeléssel ezt ki lehet nagyon jól kerülni. Pl. nézd meg az orvosokat,ők naponta találkoznak ezzel meg az influenzával,egy térben a beteggel,még sincs bajuk! :)
2011. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szerintem is így lehet, ahogy a patikus mondta. Csak azt nem tudom, hogy melyik probiotikum a jó? Annyi féle van, annyi árban. Te szedsz valamit megelőzésképpen?
2011. márc. 22. 19:36
 17/22 anonim ***** válasza:
Szedek bizony, Lactive, kapszula formában,de jó a Normaflore is! :) Remélem,hogy megúszom! Meg hogy Ti is megússzátok!
2011. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi! Reméljük a legjobbakat! :) És ez a Lactive milyen árban van? Akkor a kicsinek simán adhatok Normaflore-t.
2011. márc. 22. 19:41
 19/22 anonim ***** válasza:
A Lactive-ot azt hiszem 1600 ft-ért vettem, 20 tabletta van benne,naponta kettőt kell bevenni valami édes folyadékkal vagy tejjel.
2011. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát nem olcsó mulatság, de első az egészség! Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!!!
2011. márc. 22. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!