Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vitaminok, kézmosás. Ez jó...

Vitaminok, kézmosás. Ez jó megelőzés?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen hallom / olvastam, hogy most van a szezonja a hányós-hasmenős vírusnak. Most lábadozom egy durvább influenzából,és lefogytam kicsit. Szedek multivitamint, állandóan mosom a kezem,és nem igazán vagyok sokat emberek között,mert még lábadozom. De mivel a családom többi tagja dolgozik és iskolába jár,így eszembe jutott,hogy talán ők hazahozhatják...

Ti hogyan védekeztek ellene?

A multivitamin jó megelőzés erre? Vagy ezt nem lehet kikerülni?


2011. febr. 18. 13:02
 1/4 poiu ***** válasza:

Vitaminok közül csak a D tűnik fontosnak:

[link]


D vitamin szedésnél jobb, ha napozol, az is számít, ha 10 percen át éri az arcodat a nap. Kézmosás: csak amikor muszáj (wc után, evés előtt stb.), de ne sikáld.

Remélhetőleg szerencséd lesz, és csak az éppen legyőzött vírusok próbálnak bekeríteni :-)

2011. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért akkor is kell kezet mosni, mikor a munkából vagy tömegközlekedésről, boltból stb. hazaérsz...

D vitamint én influenza ellen tudom. Szedem is, tablettában. Tényleg jobb a napfény, de nálunk nem süt eleget. Ez van. A semminél meg a mesterséges vitamin is jobb. Nekem tavaly is bevált, idén is (eddig).

2011. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Alapból rengeteget mosom a kezem,nagyon odafigyelek az ilyesmire, de konkrétan erre a hasmenéses vírusra értettem a megelőzést. Az influenzából most gyógyulok éppen,szóval abban azért bízom,hogy nem kapom vissza.

2011. febr. 18. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a D-vitamin fontos, hanem az összes, legfőképpen a C. De nem 60 mg. És az ásványi anyagok is éppen annyira fontosak, és a legfontosabb, hogy egy nagyon jól összeállitott készitményt válassz, amiben megfelelő a vitaminok egymáshoz viszonyitott aránya, és a mennyiségekkel sincs baj!
2011. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!