Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lábgombám van kb. jó 8 éve,...

Lábgombám van kb. jó 8 éve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hajdú-Bihar-megyében élek nekem nem sok bajom van az élettel, de 8 éve mindig a lábszáramon télen jön elő a lábgomba, először kis valami és akármivel kezelem mindig kb. 3-4 hónap amíg elmúlik. Manapság 20%-os ecettel locsolgatom, áztatom érzem hogy csíp de sose akar elmúlni.. Higyjétek el kipróbáltam már sok mindent de szeretnék valami tablettát vagy akármit amitől nem kéne minden évben erre figyelnem, valamiért hiába küzdök, de mindig visszajön? mit tegyek?
2011. febr. 8. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász? Amúgy nem lehet ez inkább ekcéma? Nem irritálja valamilyen hozzáérő ruhadarabod?
2011. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
8 év alatt egyszer nem jutott eszedbe, hogy bőrgyógyászhoz kéne menni? gyanítom, hogy nem is gombád van...
2011. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tetris ***** válasza:
Valami olyan közeggel érintkezel, ami mindig visszafertőz, ezért nem tud meggyógyulni. Régi gumicsizma lehet ilyen például, amin megtelepedtek a gombák, és akárhányszor felhúzod, az a bőrrel érintkezve újra és újra visszafertőz.
2011. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy voltam, nem tudott mit mondani azon kívül hogy lábgomba, "és hogy nyugi 3 hónap alatt eltűnik!"


Lábszáramon kis rózsaszínes foltok amik egyre nagyobbodnak és fehéres elhalt hámszövetek ami viszket és hámlik, de nem kaparom mert tudom h attól jobban nő, és nagyobbodik mindig és már egészen nagyok szoktak lenni egy idő után és eléggé elegem van belőlük de mindig december körül jönnek néha hamarabb. Nincs gumicsizmám ecetes zsebkendőt teszek a cipőmbe és ráteszem éjszakára a gázkonvektorra hogy azért meg is száradjon meg minden, gumicsizmám nincs.

A bőrgyógyász annyit mondott erre hogy "nem vagyok benne biztos de lehet hogy a macska miatt jön ki ez a betegség de biztos hogy lábgomba és nyugi...")

Mindig előjön és mivel télen, ezért a farmer hiába nem szűk, amíg benne vagyok érintkezik a bőrömmel, és így jobban hámlik.

2011. febr. 8. 19:13
 5/14 anonim válasza:
67%

Szia!Nem tudom, mennyire fogadod el az ilyesmit, de sok betegségnek lelki okai vannak. Ezt úgy értem, hogy amíg ezeket nem próbálod megoldani, addig, vissza-visszatér a betegség is.

A bőrgyógyászok sokszor csak a tüneteket kezelik, erre jók a boltban vásárolt krémek is,de ha folyton visszatér, akkor valószínűleg belsőleg is kezelni kell.-Persze, nem tudhatom, lehet, hogy neked nincs is ilyen problémád...csak egy lehetőség.


A gombásodás hátterében sokszor a túlzott cukorfogyasztás is állhat. Néha egy tisztítókúrával is meg lehet szabadul ni tőlük.

Illetve ajánlom még a teafaolajat, mint évezredek óta használt szert. olvass utána!

2011. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha értelmes orvoshoz mennél?
2011. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de az biztos hogy ez már annyira zavar hogy már jó ideje ez zavar minden nap és idegesít :/

Manapság csak az használ hogy 20%-os ecetbe áztatom a lábszáram :S attól jól bepirosodik és pár nap múlva elhalványul és kezd eltűnni de hiába múlik el a látszata, és folytatom utánna, sose jön ki, mindig csak télen :S

2011. febr. 8. 19:25
 8/14 A kérdező kommentje:

Amikor gyógyul akkor kb ilyen csak nekem a sípcsontomon :S

[link]

és fúú ><

2011. febr. 8. 19:49
 9/14 yuda ***** válasza:
Azt tanácsolnám, menj másik orvoshoz-feltehetőleg félre diagnosztizált a mostani- ha mégis ugyanazt mondaná, akkor legfeljebb megerősíti, de fura gomba lenne valljuk be-sokkal inkább ekcémás valami...
2011. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Am. az az ekcémás valami, az komoly dolog? Mármint attól még nehezebb megszabadulni mint a gombától? Keresek másik orvost.
2011. febr. 9. 08:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!