Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam az AIDS-t?!

Elkaptam az AIDS-t?!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy elkaphatom-e az AIDS-t. Kb.3 éve megszúrtam magam egy tűvel amit találtam a földön. A hüvelyk ujjamat szúrtam meg. Egy picit vérzett. Aztán kb.2 év múlva vettek tőlem vért. Azt nézték van-e baja a pajzsmirigyemnek mert kicsit nagy volt. Szerencsére a pajzsmirigyemnek nem volt baja. A vérvétel kimutatta volna, ha valami bajom van, vagy kell az AIDS kiderítéséhez valami speciális ellenőrzés?!
2011. jan. 20. 22:25
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Még ha a tű fertőzött is volt, akkor sem biztos az, hogy egy szúrással tűn keresztül megfertőződj.
2011. jan. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ok. Megnyugtattatok. Gondolom a HIV fertőzött is lennék akkor már lett volna velem valami. Azóta már voltam megfázva többször is. Mostanában is, kb. egy hónapja. Elkaptam a beteg unokatestvéremtől. 4 nap alatt semmi bajom nem volt. De akkor szerintetek nincs bajom???
2011. jan. 21. 12:35
 13/25 A kérdező kommentje:

"4 nap alatt semmi bajom nem volt"

Ezt elírtam.


Ezt akartam helyette írni: 4 NAP UTÁN SEMMI BAJOM NEM VOLT.

2011. jan. 21. 12:36
 14/25 anonim ***** válasza:

Tönkretegyem az elkövetkező húsz évedet? :)


A HIV fertőzés akár 20-30 évig is lappanghat, mindenféle tünet vagy bármilyen kellemetlenség nélkül. Viszont az ember ez idő alatt is fertőző, bár nem is tud róla.


Aztán egyszer csak elkezd működni a vírus, és tönkreteszi az immunrendszert (ez az AIDS), a beteg pedig szépen belehal egy egyébként hétköznapi fertőzésbe (akár egy náthába is).


Egyébként az esélye nagyon-nagyon-nagyon csekély, ugyanis a HIV vírus azért nem bír napokat, vagy heteket levegőn, napfény alatt, szóval ha nem éppen tíz perce húzta ki magából egy fertőzött ember, akkor nem vagy beteg :)

2011. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Amúgy az sem biztos, hogy valaki előttem megszúrta magát azzal a tűvel + ha meg is szúrta nem biztos, hogy HIV fertőzött volt. Csak 12 évesen mégsem akarok vizsgálatra menni...
2011. jan. 21. 13:05
 16/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor nagyon kicsi az esély, hogy elkaptam?
2011. jan. 21. 14:20
 17/25 A kérdező kommentje:
Na? Senkinek sincs ötlete???
2011. jan. 21. 16:19
 18/25 A kérdező kommentje:
Elmentem szűrésre. Kettő hepatitis és a HIV. Vettek tőlem vért. (Kérdeztétek azt hogy: Miért kell neked talált tűket magadba döfni? Válaszom: belenyúltam egy kupac levélbe és abba volt benne.) Az eredmény hétfőre meglesz!
2011. jan. 28. 00:39
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges aggódnod. De azért írd le az eredményt.
2011. jan. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért ne nyugtalankodj. Nálunk nem annyira gyakoi az AIDS, hogy aggódnod kellene. Ilyen alapon, életed végéig izgulni fogsz, ha bármikor beszerzel egy kisebb sebet, és rohansz orvoshoz? Ilyen alapon bármijen eszköz fertőzött lehet. Tudod, én katona voltam, nagyon sokáig, és megszoktam, hogy minden kisebb sebet azonnal kiszívjak, amíg "tiszta" vér nem folyik belőle. És aztán beragasztom, vagy bekötöm. Semmi bajod sem lesz tőle, ha kiköpöd a véres nyálat.

2011. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!