Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam az AIDS-t?!

Elkaptam az AIDS-t?!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy elkaphatom-e az AIDS-t. Kb.3 éve megszúrtam magam egy tűvel amit találtam a földön. A hüvelyk ujjamat szúrtam meg. Egy picit vérzett. Aztán kb.2 év múlva vettek tőlem vért. Azt nézték van-e baja a pajzsmirigyemnek mert kicsit nagy volt. Szerencsére a pajzsmirigyemnek nem volt baja. A vérvétel kimutatta volna, ha valami bajom van, vagy kell az AIDS kiderítéséhez valami speciális ellenőrzés?!
2011. jan. 20. 22:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán, miért kell felvenni, egy földön fekvő tűt, hogy magadba szúrd?
2011. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés :)


Igen, egy hétköznapi vérvételnél nem szűrnek AIDS-re, szóval, hacsak nem külön vírusokra mentek, akkor biztos nem azt.


De mi a fenéért kell a földön talált tűt magadba döfni????

2011. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
ha magadbadöfted már tökmind1,sajnos lehets éces. menyj el éc tesztre
2011. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
de ha aids-es vagyok azért csak rájőttek volna egy vérvételből nem? Vagyis nemarra, hogy aids-es vagyok-e hanem látszott volna valami. Csak más lett volna valami és az látszik nem?
2011. jan. 20. 22:46
 5/25 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb hogyha elmész vért adni! ott megnéznek mindent!
2011. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ha AIDS-es lennél, akkor már tudnál róla. Max HIV fertőzött lehetsz. De vajmi kevés esélyt látok rá.

De sima vérvételen nem szűrnek, szóval ha meg akarod vizsgáltatni magad, akkor külön vizsgálat kell.

2011. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
egyébként nem látszódik semmi! mivel általában automata végzi a vér vizsgálatát az meg nem foglalkozik vele és ha megnéznék mikroszkóppal akkor se látszódna a vírus!
2011. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
még csak 12 éves vagyok.
2011. jan. 20. 22:59
 9/25 anonim ***** válasza:
Ne izgulj ezért. 3 év után már halott lennél. Így már érthető, hogy 8 évesen miért vetted fel a tűt. Semmi bajod sincs. Azóta már elestél vagy 20 x, lehorzsoltad a bőrt a lábadról, netán eltört a karod is, és most jut eszedbe a 3 éves tű? Ja még valami: az AIDS es nem az AIDS-be hal bele, hanem az első legkisebb megfázásba, mert nem tud ellene védekezni a szervezete. Te a 3 év alatt voltál megfázva? És meggyógyultál? Ugye igen, mert másként nem is tudtad volna leírni ezt a levelet sem.
2011. jan. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kommenthez hozzátenném, hogy HIV fertőzött lehet valaki 20-30évig is, tünetmentesen. Amikor tünetet lehet észlelni, az már AIDS. Valakinél hamar átalakul aids-é, valakinél esetleg nem is jelentkezik tünet élete végéig (attól függetlenül, hogy a vérében ott a vírus).


Kedves kérdező, nem hinném, hogy HIV-fertőzött lennél, de van rá egy minimális esély. Ha biztosan akarod tudni, akkor menj el szűrővizsgálatra.

2011. jan. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!