Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig fertőzök, ha elkaptam...

Meddig fertőzök, ha elkaptam a covidot?

Figyelt kérdés

Sajnos elkaptam a covidot, öt nappal ezelőtt kezdődtek a tüneteim:

Láz, gyengeség, köhögés (mostmár nem olyan erős)

Orrfolyás. Rendszeresen én főzök a családomra, de az elmúlt napokban nem mertem, nehogy elkapják. Folyamatosan fertőtlenítek magam után mindent.

Mostmár második napja láztalan vagyok.Ami maradt, az egy kis köhögés és orrfújás, de ez is gyorsan javul. Meddig lehetek fertőző?



#fertőzés #COVID #Hány napig fertőz a covidos
tegnap 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A Covid a levegőben, cseppfertőzéssel terjed, úgyhogy akivel együtt laksz, az már elkapta, ha "akarta", annak ellenére, hogy nem főzöl, és fertőtlenítesz magad után. Már csak azért is, mert már a tünetek megjelenése előtt 1-2 nappal is fertőz.
ma 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ szerencsére senkinek semmilyen tünete nincs

Remélem megúszták, én igyekeztem elszeparálni magamat ezekben a napokban, külön szobában.

ma 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!